Interisti bodovali v dohrávke proti PŠC Pezinok

Zverenci Michala Pančíka porazili v dohrávke 12. kola TIPOS III. liga Bratislava PŠC Pezinok 2:0. Autormi gólov boli Lukáš Pollák a Tomáš Majtán.

gz0d0216

Zostava FK Inter Bratislava: Daniel GogaPatrik Lörincz, Adrián Pančík (62.David Duduc), Vojtech Tóth, Lukáš Pollák, Patrik Špak, Dominik Hollý, Peter Bryndziar (58.Tomáš Majtán), Kristián Černák (73. Richard Hrebačka), Ondrej Zeleník (77. Peter Udvorka), Nicolas Šikula (83.Matúš Antošík)
Góly: 21. Lukáš Pollák, 64. Tomáš Majtán
ŽK: 45. Dominik Hollý

Zostava PŠC Pezinok:  Šimon Kozák, Denis Tábora (74. Matúš Bielik), Dominik Kratochvíl (69.Samuel Polčič), Patrik Dugovič, René Forner (77. Marek Stanek), Juraj Mrva, Richard Hulák, Jakub Pavúk Branislav Hulák, Kristián Belica (65.Richard Rubín), Tomáš Ulrich
ŽK: 22.Branislav Hulák, 35.Richard Hulák

Rozhodovali: Henček – Hajnala, Srna
Počet divákov: 93

Domáci začali aktívnejšie, najskôr to hlavou skúšal Černák. Jeho pokus však nebol presný. V 10. minúte zahrával Zeleník priamy kop zo sľubnej pozície, avšak mieril len nad bránu brankára hostí. V 16. minúte sa do šance dostali aj hostia, Ulrich mieril len do rúk Gogu. V 20. minúte sa menilo skóre stretnutia. Pollák mieril sám na brankára Kozáka a s prehľadom ponúknutú šancu využil – 1:0. Po góle sa hra vyrovnala, čoraz viac sa osmeľovali aj hostia, ktorí mali viaceré nebezpečné strely. Pozorný Goga si však dokázal poradiť s každou z nich.

Druhý polčas začal opatrnejšie. V 62. minúte sa pripomenul striedajúci Majtán. Jeho výborná hlavička narobila Kozákovi problémy, gól však z toho ešte nebol. O dve minúty neskôr sa už mohol radovať. Lörincz mu krásne ponúkol šancu na reparát a tentokrát bol už brankár hostí prekonaný – 2:0. Žltočierni pokračovali v aktivite, držali loptu na svojich kopačkách, ale ďalšie šance ostali nevyužité. V 84. minúte sa do veľkej šance dostali hostia, Goga však opäť stál na svojom mieste. Na druhej strane sa nepresadil Udvorka, a tak sa stav stretnutia už nezmenil. Žltočierni si tak v 12. kole pripísali ďalšie tri body do treťoligovej tabuľky.

FK Inter Bratislava sa v najbližšom stretnutí predstaví v dohrávke 13. kola TIPOS III. Ligy Bratislava proti FK Rača Bratislava. Zápas sa odohrá 5. júna o 17:00 hod na trávniku súpera.