Ako vyzerá deň U 12-tky v Turecku? Futbal, futbal a ešte raz futbal.

28660911_1278942528916360_464372761270175041_n

Sme naozaj veľmi radi, že práve naša mládežnícka kategória U 12 spolu so šéftrénerom prípraviek Interu, Dominikom Ivankom, mohli ako jedni z mála vycestovať na zahraničné sústredenie do Turecka.

Rarita je to o to väčšia, že v našich pomeroch necestujú na zahraničné sústredenia ani všetky prvoligové tímy z Fortunaligy, samozrejme, ak nerátame špičku ako Žilinu, AS Trenčín či Slovan. Avšak sústredenie v tureckom Side na 10 dní v luxusnom hoteli s parádnym wellnesom, fitnes centrom a prvotriednymi futbalovýmu ihriskami pre kategóriu U 12 je naozaj niečo nevídané. Ako vyzerá deň našej výpravy v rezorte, kam chodia na zimnú prípravú svetové mužstva nám povedal náš šéftréner prípraviek a vedúci výpravy v Turecku, Dominik Ivanko.

Ako prebieha váš deň na sústredení?
„Deň máme rozdelený na dve tréningové jednotky – ranný a poobedňajší tréning. Počas celého pobytu máme k dispozícii služby all inclusive, takže v oblasti gastronómie je o nás skvelo postarané. Medzi tréningovými jednotkami majú deti odpočinok, team building, rôzne súťaže a aktivity. Takže o program núdzu nemajú. Každý druhý deň využívajú wellness služby. Na záver dňa absolvujú kompenzačné cvičenia. Pred večierkou majú deti zhodnotenie uplynulého dňa spojené s odovzdávaním ceny za najlepšieho hráča dňa a rozhovory pred kamerou.“

Okrem tréningov ste absolvovali aj dva prípravné zápasy. Ako ich hodnotíte?
„Prvý zápas sme odohrali v nedeľu doobeda s tureckým mužstvom Manavgat Belediyespor, ktorý sme porazili vysokým výsledkom 17:3. V zápase sme boli herne lepším mužstvom, boli sme dominantní na lopte a vypracovali sme si obrovské množstvo šancí a výsledkom toho je vysoký počet strelených gólov. Ďalší zápas sme odohrali v stredu popoludní, keď sme odohrali zápas proti naozaj exkluzívnemu súperovi, ktorým bol Galatasaray Istanbul. V zápase sme síce prehrali 2:4, no chlapci v stretnutí ukázali veľmi dobré veci a hoci bol súper lepší, určite sme výkonom nesklamali.“

tureckoo