Apel na fanúšikov

Postup do II. najvyššej celoslovenskej ligy, na nováčikovskom konte 3 výhry a 4 prehry a napriek tomu sa v posledných mesiasoch vzťah fanúšikov ku klubu veľmi zmenil. Burácajúce povzbudzovanie vystriedali vulgárne pokriky a hlasité urážanie vybraných hráčov a členov realizačného tímu. “Pre mňa je nemysliteľné a absolútne neakceptovateľné správanie niektorých fanúšikov na poslednom zápase. Sme sklamaní,” na vzniknutú nemilú situáciu zareagovala klubová legenda, Roman Kratochvíl. “Chápem sklamanie našich fanúšikov z prehratých vonkajších zápasov, v ktorých sme mohli a aj mali zvíťaziť, ale to nie je dôvod na takéto správanie. Prehry predsa trápia trénera, hráčov aj všetkých v klube,” dodal Roman, dnes už manažér A tímu.
Týmto spôsobom sa prihovárame k Vám, našim verným fanúšikom. Všetci sme spoločne prežívali náš postupný návrat medzi širšiu slovenskú futbalovú špičku. Boli sme trpezliví, tešili sme sa po víťazstvách a spolu smútili po prehrách, ale aj v tých najťažších chvíľach nás charakterizovala jednota a dokázali sme sa rešpektovať. Našli sme vzájomné pochopenie v neľahkej situácii. Rešpekt a vzájomná úcta vždy patrili k značke FK Inter Bratislava.
Odkaz Romana Kratochvíla pre fanúšikov: “Je potrebné si uvedomiť, na futbal chodia aj rodiny s deťmi. Moji, trénerovi rodinní príslušníci a aj rodiny všetkých hráčov. Chcem Vás preto požiadať, v mene celej kabíny, skúsme sa do budúcna takýchto vecí vyvarovať. Navyše to vrhá zlý tieň aj na klub ako taký. Zomknime sa a spojme pre Inter – hráči výkonom na ihrisku a fanúškovia slušným povzbudzovaním.”

Smerom k fanúšikom sa vyjadril aj náš prezident a legendárny hráč Jozef Barmoš, “Treba si uvedomiť, že súčasťou interistickej futbalovej rodiny ste vždy boli, ste a aj budete, a tak ako spolu víťazíme, tak aj spolu prehrávame. Tešme sa, že môžeme hrať ligu, o ktorej sa nám pred pár rokmi ani nesnívalo a verím, že spoločnými silami potiahneme Inter tam kam patrí – do prvej ligy! A preto nechajme trénera trénovať a hráčov hrať, nech sa môžu plne sústrediť na zápasy. Odbremeňme ich od týchto vecí. Ak ste naozaj srdcom Interisti, tak Vás žiadame, aby ste prehodnotili štýl Vášho správania a fandenia, hlavne niektorých jednotlivcov. Chceme byť hrdí na našich fanúšikov, ktorí stoja za klubom, tímom za každých okolností a nie naopak, aby sme boli nútení sa od vlastných fanúšikov pre takéto správanie dištancovať.”