Asistent Richard Slezák: “Hráči hrajú na jar zodpovednejšie,”

Richard Slezák sa v poslednom zápase musel pozerať iba z tribúny, keďže po stretnutí s Popradom mal pozastavenú činnosť za to, že bol vykázaný na tribunú. Piatkový zápas však pozorne sledoval a je veľmi rád, že ho naši chlapci zvládli.

gz0d0125

Zápas mal pre nás výborný začiatok a už v 10. minúte viedli 2:0, keď sa presadili Jakub Šulc a z penalty kapitán Peter Petráš. V druhom polčase síce súper znížil na 2:1, avšak rýchly gól Labudu a poistka Bezáka na 4:1 žiadnu drámu nedopustili a po stretnutí sme sa mohli tešiť z 5. triumfu v rade.
“Som veľmi rád, že našou hrou a našim štýlom sme dokázali súpera zdolať o 3 góly. Ďalej ma teší, že chalani konečne na jar pochopili, čo od nich s celou lavičkou chceme a očakávame. Samozrejme, že tam sú stále nejaké chybičky ale je to šport a proti nám vždy stoja kvalitní súperi,” hodnotí zápas náš asistent.
Podľa neho je však jarná časť hlavne o hlavách a mentálnom nastavení hráčov, “Na jar sa nám odzrkadluje práca na mentalnej stránke nášho tímu, ktorej sme sa venovali už počas zimnej prestávky. Hráči sú zodpovednejší voči sebe, klubu a hlavne celému tímu, z čoho vyplýva aj to, že dostávame menej gólov.”
Do konca súťaže už nezostáva veľa zápasov a my máme reálnu šancu skončiť v prvej šestke hneď v premiérovej sezóne v 2. lige, “Do konca súťaže nám zostáva posledných päť kôl a bez pochýb by sme chceli v tomto víťaznom a hernom trende pokračovať až do konca. Tiež ma teší, že Inter ako klub napreduje v každom jednom smere a týmto spôsobom chcem poďakovať všetkým ľuďom, ktorí sa snažia robiť Inter lepším klubom a snažia sa ho vrátiť tam kam patrí.” povedal na záver Richard Slezák.