CHLAPCI Z U12 SA PREBOJOVALI V INTER CUPE DO FINÁLE

Séria tohtoročných turnajov Inter Cup pokračovala počas víkendu kategóriou U12. Chlapci sa prebojovali do finále, v ktorom podľahli Banskej Bystrici a obsadili tak konečné druhé miesto. Na tretej priečke sa umiestnil tím z Pohronia. Najlepším strelcom sa stal Juraj Jurica z AS Trenčín. Trofej za najlepšieho brankára si odniesol Otto Mateovič z FC Petržalky. A za najlepšieho hráča turnaja bol vyhlásený Peter Korčok z Banskej Bystrice. 
img_0105

Na halovom turnaji sa predstavili kluby domáci FK Inter, AS Trenčín, FC Baník Prievidza, FKM Karlova Ves, FK Pohronie,  MFK Dukla Banská Bystrica,  FC Petržalka a maďarský Újpest.  Osem tímov bolo rozdelených do dvoch skupín. Inter postúpil  zo skupiny z druhého miesta po výhre nad Baníkom Prievidza a remíze s Karlovou Vsou. “Semifinálový zápas proti Pohroniu bol pre nás najlepším zápasom z celého turnaja.  Napriek nerozhodnému výsledku 0:0 sme počas celého duelu dominovali. Množstvo šancí sme nevyužili a o našom postupe do finále rozhodol až penaltový rozstrel,” zhodnotil asistent trénera kategórie U12, Matej Haburaj.  Interisti si vo finále zmerali sily s Duklou Banská Bystrica. Ako asistent ďalej uvádza, chlapci vstúpili do zápasu s veľkou motiváciou vyhrať. Súper však preukázal svoje kvality, trestal všetky drobné chybičky, a tak zaslúžene vyhral. Matej hodnotí účasť svojich zverencov na turnaji veľmi pozitívne: “Z celkového hľadiska išlo o kvalitný turnaj a chlapci si zaslúžia za predvedené výkony pochvalu.” 

Zostava: Oliver Hulanský – Benjamín Salaj, Dominik Hupka, Viktor Valachy, Peter Nikolaj, Jakub Karul, Dominik Peceň, Alex Monaghan, Adam Kozár.

Výsledky FK Inter Bratislava: 
FK Inter Bratislava: FKM Karlova Ves 1:1 (Hupka)
FK Inter Bratislava: MFK Dukla Banská Bystrica 0:3 
FK Inter Bratislava: FC Baník Prievidza 2:1 (Hupka, Karul)
Semifinále:
FK Inter Bratislava: FK Pohronie 0:0 (2:1 pk.)
Finále:
FK Inter Bratislava: MFK Dukla Banská Bystrica 1:3 (Kozár)

Celkové poradie: 
1. MFK Dukla Banská Bystrica 
2. FK Inter Bratislava
3. FK Pohronie 
4. FC Petržalka
5. FKM Karlova Ves 
6. Újpest UTE
7. AS Trenčín
8. FC Baník Prievidza 

VIDEO z Inter Cupu si môžete pozrieť tu. 
video-inter-cup-miniatura

FOTOGALÉRIA