Defenzívny univerzál Interu – Andy Labuda

Pred sezónou k nám prišiel na hosťovanie z MFK Zvolen. Počas celej sezóny vystriedal tento defenzívny univerzál viacero postov.

dsc_0416-2

Na jar sa však udomácnil na ľavej strane zálohy, kde vytvoril dvojičku s Amirom Ben Shimonom. Povestný je dobrou fyzickou hrou a tvrdou strelou z hranice 16-tky, ktorú gólovo predviedol aj v jednom z posledných domácich zápasov proti Pobrezovej (B).

Konečne sa nám začalo dariť aj vonku, prečo si myslíš, že nám to trvalo tak dlho?
Mali sme problém v defenzíve, nepracovali sme ako jeden tím a chýbal nám dôraz v osobných súbojoch. Začali sme na tom pracovať, predsa každý vie, že ide o veľa. Nechceme dopustiť, aby hral Inter 3. ligu. Teraz sme viac kompaktní a snažíme sa nepodceniť ani jednu situáciu.Popracovali sme aj na ofenzívnej časti. Hlavne na koncovke, v ktorej sme na ihriskách súperov neboli dôrazní.

Počas sezóny si sa vystriedal už na viacerých postoch, kde sa ale cítiš najlepšie?
Najlepšie sa cítim určite na ľavej strane či už ako obranca alebo záložnik. V mládežníckych kategóriách som hral ako záložnik, pretože defenzíva mi veľmi “nevoňala” ale v jeden moment bolo treba zaskočit na kraji obrany a odvtedy som tam už 4 roky. Ale stále ma to láka viac k súperovej bráne. V posledných zápasoch som nastúpil v zálohe, čo ma potešilo a mám ešte väcsiu chuť pracovať, aby som si pripomenul môj ofenzívny inštikt dravca z mladosti. (smiech)

000000001

V kariére si hral za Nové Mesto, MFK Zvolen a teraz hráš za Inter, kde sa ti páčilo najviac?
Tak pekné okamihy som zažil vo Zvolene, kde sa otvoril nový štadión. Mali sme za úlohu zachrániť 2. ligu, aby sme mohli na nový rok hrať celoslovenskú. Bolo to dramatické a potrebovali sme posledné 2 zápasy vyhrať, čo sa nám podarilo. Ale keď porovnám Zvolen a Inter tak je to úplne niečo iné. Vo Zvolene sme hrali veľmi defenzívny futbal, zatiaľ čo v Interi hráme totálny ofenzívny futbal. Začiatky boli pre mňa ťažké, avšak teraz som nesmierne rád, že môžem hájiť žltočierne farby Interu. V kabíne je tu najlepšia partia, akú som kedy zažil.

Máš nejaký obľúbený futbalový klub, kde by si chcel raz hrať?
Môj obľúbený klub je Real Madrid ale na ten potrebujem ešte veľa veľa drilu.

Kedy budeš hodnotiť túto sezonú ako úspešnú?
Jednoznačne pokiaľ skončíme v TOP 6, kde naozaj patríme a spravíme pre to maximum.

Autor: Matej Kraus Foto: Vanessa Hassová/Anton Martinec