Do novej sezóny vstúpili Interisti úspešne

Zverenci Michala Pančíka vstúpili do novej sezóny TIPOS III. ligy Bratislava víťazstvom. Domáci celok Ivanku pri Dunaji zdolali rozdielom jediného gólu 4:3. Hetrikom sa blysol  Tomáš Majtán. Jeden gól zaznamenal Patrik Kochan.

22

Zostava FK Slovan Ivanka pri Dunaji: Cicho – Sokol Michal, Paraska (C), Hall, Pitra, Lepko, Sokol Marek, Ružička (26. Sokol A.), Lukáč (88. Kobal), Bremser (82. Rusnák), Krištofík (90. Mušinský)
Góly: 51. (pk) a 79. Krištofík, 59. Paraska
ŽK: 16. Sokol Marek, 47. Krištofík, 63. Sokol A., 78. Lukáč

Zostava FK Inter Bratislava: Kollár (C) – Pavlović, Buyl (64. Žiga), Kadák, Lörincz, Lamine (77. Špak), Tóth, Kochan (84. Zeleník), Majtán, Antošík (58. Majcher), Pollák (46.Černák)
Góly: 45., 66. a 90+ Majtán, 62. Kochan
ŽK: 49. Lörincz, 50. Majtán, 57. Tóth, 72. Lamine

Rozhodovali:
Pavlíková – Bláha, Kardelis
Počet divákov:
200

Od začiatku zápasu sme chceli diktovať tempo, čo sa nám aj darilo. Súpera sme držali na dištanc od Kollárovej brány, naopak naše dve veľké šance ostali nevyužité. Keď už sa zdalo, že sa pôjde v polčase do kabín za bezgólového stavu, po rohovom kope sa hlavou presadil navrátilec v žltočiernych farbách Tomáš Majtán – 0:1.

V druhom polčase sme chceli pokračovať s výkonom z toho predošlého, avšak prišli zaváhania, ktoré súper nekompromisne potrestal. Po prísne nariadenom pokutovom kope hostia v 51.minúte vyrovnali na 1:1, aby o 8 minút neskôr dokonca otočili skóre zápasu vo svoj prospech. V 62. minúte vyrovnal na 2:2 Patrik Kochan z priameho kopu. Domáci sa nestačili ani otriasť a Cicho opäť lovil loptu zo svojej siete. V 66. minúte po rohovom kope vrátil žltočiernych do vedenia svojím druhým gólom v zápase Tomáš Majtán – 2:3. Domáci sa chceli proti zvučnému súperovi vytiahnuť, nevzdávali sa. Ich snaha bola odmenená v 79. minúte, keď Krištofík svojím druhým presným zápasom vyrovnával na 3:3. Hoci sa už zdalo, že sa v zápase budú body deliť, proti bol hráč zápasu Tomáš Majtán. V nadstavenom čase strelil svoj tretí gól a skompletizoval svoj hetrik v zápase. Väčšia vôľa po víťazstve rozhodla o tom, že cenné tri body si po ťažkom boji odvážame domov my.

Michal Pančík, tréner FK Inter Bratislava: “Prvý polčas bol veľmi dobrý, aj keď mohol skončiť výraznejším rozdielom. V druhej časti zápasu sme spravili dve individuálne chyby, na základe ktorých sa súper dostal do vedenia. Veľmi dobre sme však zareagovali na situáciu. Zápas sa nám podarilo otočiť. Potom však opäť prišla chyba. Musím však chalanov pochváliť, pretože bojovali až do samotného záveru. Verili, že víťazstvo strhnú na svoju stranu, čo sa im aj podarilo. Ďalším pozitívom bolo, že v dnešnom stretnutí sa predstavilo až osem hráčov z minuloročného dorastu. A ďalší dvaja, ktorí ešte stále sú vekom dorastenci. Verím, že chlapci získajú v mužskom futbale skúsenosti, ktoré ich posúnu vpred.”

Patrik Špak, FK Inter Bratislava: „Do zápasu sme vstúpili aktívne. Snažili sme sa diktovať tempo hry. V závere prvého polčasu sme otvárali skóre, ale v tom druhom sme spravili chyby, ktoré súper potrestal. Zápas sme si zdramatizovali, ale dnes rozhodla túžba po víťazstve. Bojovali sme do poslednej minúty, čo sa nám aj vyplatilo. O víťazstve rozhodol až Tomášov tretí gól v nadstavenom čase. V dalších zápasoch musíme byt dôslednejší v obrannej fáze hry, aby sme nemuseli mať obavy o výsledok. “

Najbližší zápas odohráme na trávniku súpera FK Rača v nedeľu 18. augusta o 10:30 hod.