DO ZOSTAVY SA TLAČIA AJ ZIMNÉ POSILY INTERU

V zimnom období posilnili naše A-čko štyria futbalisti. Charni Ekangamene sa ako jediný z nich dostal do základnej zostavy už v prvom jarnom majstrovskom zápase. V Liptovskom Mikuláši odohral celý zápas. Do stretnutia sa ako striedajúci hráči zapojili aj Ronald Takács a Bruno Bilić. Emil Haladej na svoju šancu zatiaľ čaká. O Charnim sme na klubovom webe písali už počas prípravného obdobia. Aktuálne sa zameriame na ďalších troch žltočiernych nováčikov.

37613683_276538779746592_7800302157390938112_o

Ronald Takács je rodákom z Ukrajiny, v mládežníckych kategóriách ale reprezentoval Maďarsko. V budapeštianskom MTK rozviazal počas jesene zmluvu a následne prišiel do Interu ako voľný hráč. „Vyskúšali sme si ho v tréningoch a v prípravných zápasoch. Rozhodli sme sa, že mu dáme do leta priestor. Určite má potenciál na to, aby bol pre nás zaujímavý,“ konštatuje Ľubomír Talda, generálny manažér Interu. Ronald pôsobil okrem MTK aj v Šachtare Doneck a Debrecíne. Do Bratislavy ale neprišiel v ideálnej kondícii. „Určite s ním treba ešte pracovať. Mal tréningový výpadok. Na to, aby sa dostal na požadovanú úroveň, potrebuje ešte na sebe zapracovať,“ vysvetľuje čelný funkcionár klubu. 21 ročný ofenzívny hráč je prioritne využiteľný na krídle, za istých okolností je ale schopný hrať aj zo stredu. Rovnako dobre hrá oboma nohami. Ronald je univerzálom nie len na trávniku, ale aj v diskusiách v rôznych kútoch Európy. „Hovorí po ukrajinsky, rusky, maďarsky, anglicky, chorvátsky a už sa pomaly učí aj po slovensky,“ vyzdvihuje lingvistickú gramotnosť talentovaného futbalistu Ľubomír Talda.

V Liptovskom Mikuláši si zahral aj Bruno Bilić. V závere stretnutia nahradil Andreja Labudu. Mladý 21 ročný Chorvát prestúpil do nášho tímu z NK Hrvatski Dragovoljac.

bruno-bilic-1„Bruno k nám prišiel na prestup do leta s tým, že na neho môžeme využiť opciu. Je to defenzívny hráč s chúťkami zapájať sa aj do ofenzívy. Má veľmi slušnú ľavačku,“ predstavuje ďalšieho hráča generálny manažér. Bilić hral okrem Chorvátska aj v Rakúsku a Česku, kde obliekal dres Frýdku-Místku. Podobným typom futbalistu je aj Emil Haladej, ďalší 21 ročný ľavonohý obranca. „Počas jesene sme cítili výrazný deficit ľavonohých futbalistov. Aj preto sú až tri z nových tvárí ľaváci,“ objasňuje výber posíl Ľubomír Talda a o Haladejovi ďalej prezrádza: „Počas jesene hosťoval ako kmeňový hráč Prešova v Bardejove. K nám prišiel z Tatrana do leta na hosťovanie. Ak sa osvedčí, vieme sa o jeho ďalšej budúcnosti v Interi s jeho kmeňovým klubom pobaviť. Emila sme si vyskúšali v tréningovom procese ako aj v prípravných zápasoch. Ľavého obrancu sme veľmi potrebovali. Veľmi nerád prehráva, je to zdravý typ víťazného futbalistu.“

Traja z nováčikov majú teda interistickú premiéru za sebou. Po nezvládnutom závere duelu v Liptovskom Mikuláši by bolo fajn, keby v domácom prostredí prispeli k zisku dôležitých troch bodov aj naše nové tváre.