Dobrými výkonmi chce späť do reprezentácie – Martin Pastornický

Martin je jedným z hráčov, ktorí k nám prišli počas zimnej prestávky. Na jar vytvoril medzi troma žrďami silný tandem s interistickou legendou Štefanom Kollárom.

Svoju celú doterajšiu kariéru v mužskom futbale strávil v českej prvoligovej Karvinej, kde však nedostával príliš veľa priestoru a tak zamieril počas posledného prestupového obdobia k nám do Interu Bratislava. Tento 22-ročný brankár v minulosti tiež dostal šancu v českej reprezentácií do 18 aj do 20 rokov

gz0d0011

Ako si si doteraz zvykol na tvoje nové pôsobisko, ktorým sa cez zimu stal Inter?
Myslím, že som si zvykol celkom rýchlo. Chlapci v kabíne mi zo začiatku pomohli, kým som sa tu rozkukal a zistil čo ako funguje. Tiež som sa musel prispôsobiť na nový štýl hry, ktorým sa tu prezentujeme a musím povedať, že mi celkom sedí.

Ako hodnotíš prvú polovicu jarných zápasov?
Chceme hrať dominantný futbal a myslím si, že na to, aký mali niektoré stretnutia priebeh je 15 bodov z predošlých zápasov málo.

Čo je v jarnej časti podľa teba najväčšie pozitívum a naopak najväčšie negatívum v našej hre?
Pozitívne je, že si dokážeme vytvárať veľa šancí, negatívum zase, že ich nevieme premienať.

gz0d0021

Aké sú tvoje futbalové ciele do budúcnosti?
Určite by som sa chcel dobrými výkonmi dostať do zahraničia a ešte sa niekedy pozrieť aj do reprezentácie Česka. Ale teraz sa nad tým veľmi nezamýšlam a mojím jediným cieľom je podávať kvalitné výkony a zbierať body tu v Interi.

Kedy budeš považovať túto sezónu za úspešnú?
So sezónou budem spokojný, ak budeme v tabuľke na čo najlepšom mieste a bez problémov sa zachránime.

Autor: Matej Kraus Foto: Anton Martinec