Dorastenci bodovali aj v ďalšom kole, Godfred Aidi sa zaskvel hetrikom

Dorastenecké kategórie privítali v 9.kole II.ligy SFZ klub FC ŠTK 1914 Šamorín. Starší dorastenci si po nerozhodnom výsledku 2:2 pripísali do tabuľky bod. Gólovo sa presadili Oliver Fandel a Andrej Majtán z pokutového kopu. Zverenci Viktora Portha zdolali súpera rozdielom triedy 5:1. Hetrikom sa zaskvel Matthew Godfred Aidi, po jednom góle si pripísali Patrik Volf a Karol Kovár.

andrej-majtanAndrej Majtán v akcii, foto: Anton Martinec

FK Inter Bratislava : FC ŠTK 1914 Šamorín 2:2 (1:2)

Zostava FK Inter Bratislava U19: Daniel Džavoronok, Stanislav Turčánik, Jakub Kliment (C), Martin Komiňák (65.Zbudila), Andrej Majtán, Adrián Pančík, Oliver Fandel (74.Viliam Duffek), Jakub Kolník, Martin Šarmír, Šimon Rexa (46.Marcel Plavnik), Adam Chrupka (46.Dávid Hedera)
Góly: 19. Oliver Fandel, 83. Andrej Majtán

Vyjadrenie trénera Dominika Ivanka: Myslím si, že sme do zápasu vstúpili aktívne, čoho výsledkom boli šance a nastrelené brvno. Po strelenom góle sme za necelé dve minúty inkasovali dva nešťastné góly. Síce sme boli lepší na lopte a aj v medzihre, bohužiaľ vypracované šance sme nedokázali premeniť. Do druhého polčasu sme mali opäť dobrý vstup. Hneď v jeho úvode  išiel Hedera po rýchlom brejku sám na bránu, bol však faulovaný brankárom hostí neprimeraným spôsobom, za čo videl iba žltú kartu. Počas celého zápasu sme si vytvárali šance, ktoré mali skončiť gólom. V závere duelu mi chýbala väčšia individualita, ktorá by rozhodla zápas. Musíme sa z toho poučiť, rozanalyzovať a rozobrať chyby, ktoré sme spravili, aby sa tieto momenty už neopakovali.

FK Inter Bratislava : FC ŠTK 1914 Šamorín 5:1 (2:0)

Zostava FK Inter Bratislava U17: Adam Klimek, Matúš Šumský (C), Samuel Studený, Michal Bazelides, Matúš Kollár, Max Harceg, Patrik Volf (56.Martin Mikita), Henrich Gabriel Tóth (49.Karol Kovár), Patrik Ďurica, Jakub Plavnik (49.Richard Csémy), Matthew Godfred Aidi   (56.René Feder)
Góly: 14., 27. a 50. Matthew Godfred Aidi, 52. Patrik Volf, 60. Karol Kovár
ŽK: 73. Max Harceg

Vyjadrenie trénera Viktora Portha: V tomto zápase sme mali možnosť nastúpiť proti súperovi, ktorý svojou defenzívou pred nami potrápil viaceré mužstvá. Vedeli sme približne, do čoho ideme. Diváci možno očakávali krajší futbal, ale žiaľ, súper nejavil záujem o hru a bol celý čas stiahnutý na svojej polovici, takže sme prakticky celý zápas držali loptu my na svojich kopačkách a snažili sa prelomiť jeho obranu. Som rád, že sa nám to včas podarilo a chalani nedopustili nejaký väčší herný výpadok a dramatizáciu. Treba si však priznať aj to, že ak sa chceme porovnávať s kvalitnejšími mužstvami, ako tomu bolo dnes a byť s nimi aj úspešní, tak nás tento výsledok nesmie uspokojiť, ale práve nakopnúť do ďalšej práce. Stále je čo zlepšovať. Gratulujem chalanom k výhre.