Dorastenci pokračovali súbojmi proti SDM Domino

Dorastenecké súťaže pokračovali ďalšími súbojmi. U19 si na hosťujúcej pôde poradila s SDM Domino 1:2. U17 v predošlom kole zvíťazila doma s Piešťanmi 3:2, naposledy však podľahla 4:0 bratislavskému Dominu.

Domino U17 – Inter U17 4:0 (2:0)

Zostava:

Mana (1′ Džavoronok) – Šarmír (40′ Rexa),  Kliment, Števaňák, Komiňák, Čief (40′ Pančík), Kolník, Majtán, Kocák, Jamrich (50′ Vlček), Havlas

Michal Pančík, tréner U17: „Zápas sa ešte ani nezačal a už sme museli riešiť zmenu na brankárskom poste, keďže sa Mana pri rozcvičke zranil a musel ho nahradiť Dávid Džavoronok. Začali sme nekoncentrovane a už v 11 min. sme prehrávali 2:0. Po prestávke sa naša hra o čosi zlepšila, vytvorili sme si niekoľko výborných príležitostí, ale opäť bez gólového efektu.  Naopak súper po krídelnej akcii zvýšil na 3:0 a po ďalšej hrubej individuálnej chybe na hrozivých 4:0. Domino nás jednoznačne predčilo v nasadení, v priamočiarosti a to dnes na nás stačilo. Musíme jednoznačne zlepšiť koncovku, lebo už to začína byť pre nás veľmi veľký problém.“

Inter U17 – Piešťany 3:2 (1:0),

Góly: Jamrich 2, Kolník

Zostava:

Mateleha – Vašš (50. Šarmír), Kliment (45. Wiesner), Števaňák, Komiňák, Zbudila, Kolník, Majtán, Rexa (50. Nemec), Jamrich, Vlček, (50. Havlas)

Michal Pančík, tréner U17: „Prvý polčas z našej strany bol taký nemastný, neslaný. Síce sme mali loptu takmer stále pod kontrolou, neboli sme však vôbec nebezpeční. Gól sme strelili z trestného kopu a okrem toho sme mali len jednu gólovú šancu. Po prestávke sme pri ošetrovaní Jakuba Klimenta a hre o jedného menej dostali gól a následne sme inkasovali zo štandardnej situácie. Paradoxne po tom, ako sme dostali gól na 1:2 sme sa konečne začali lepšie pohybovať a postupne sme súpera zatlačili a vytvorili sme si niekoľko výborných príležitostí. Na záver sme zápas otočili gólom z pokutového kopu. Dnes potiahol mužstvo gólovo jeden hráč a to Samo Jamrich, ktorý dal 2 góly a bol po faule na neho odpískaný pokutový kop.“

SDM Domino : FK Inter Bratislava U19  1:2 (0:2)

Góly: Baláž, Hedera

Zostava:

Škoda- Máni, Lorincz (C), Kučerka, Kliment (61. Wiesner), Kormaník, Polakovič (56. Kobal), Baláž (78. Krajčír), Kliman (88. Sládeček), Zeleník (90. Novotka), Hedera (78. Pollák)

Tréner Roman Koňušík: „Prvý polčas patril nám, boli sme aktívnejší, loptu sme držali viac ako súper, vytvárali sme si šance a dve sme aj premenili. Cez polčas nastalo uspokojenie a druhy polčas nás to mohlo stáť zápas. Namiesto toho, aby sme zavreli zápas tretím gólom, prestali sme byť aktívni a brejkové situácie sme nedoviedli do gólovej bodky. Chlapci to nakoniec ustáli, i keď z tohto zápasu sa musíme poučiť – byť ochotní pracovať celý zápas a byť optimálne mentálne nastavení.“