Erik Prekop: “Cítim, že budeme atakovať horné priečky tabuľky.”

Počas prvej polovice sezóny patril medzi našich najlepších hráčov. Na svojom konte má po jeseni 8 streleých gólov a v jarnej časti určite pomýšla na ďalšie – Erik Prekop.

dsc_0298

Pred sezónou k nám Erik prišiel na hosťovanie z AS Trenčín. Hneď od prvého zápasu sa ukazoval ako strelec. V lige dokázal skórovať 7-krát a v Slovnaft cupe rozhodol zápas na trávniku v Šimonovanoch.  Ako jediný z našich hráčov dokázal dať počas jesennej časti hetrik, keď exceloval v zápase proti Bardejovu.  Posledné dva zápasy v minulom roku však dohrával netradične na poste ľavého obrancu.

Ako to teda s tebou je? Bude z teba ľavý bek?
Neviem… vôbec to nie je môj post a ani si veľmi neviem predstaviť, že tam budem hrať.

Vráťme sa ešte k jeseni… ako ju s odstupom času hodnotíš?
V jesennej časti nás učíte môžu mrzieť stratené body na súperových ihriskách. Myslím si, že to bolo kľúčové. Naše momentálne umiestnenie nezodpovedá nášmu hernému prejavu, ktorý sme predvádzali. Podľa môjho názoru nás okrem posledného zápasu v Seredi futbalovo neprehralo ani jedno mužstvo.

Prejdime k Vianociam… ako si trávil sviatky?
Sviatky som trávil doma s rodinou, priateľkou a kamarátmi.

Pred posledným tréningom ste dostávali individuálne tréningové plány… podarilo sa ti ho naplniť?
S plnením tréningového plánu si myslím, že môžem byt spokojný. Popri pláne som mal vždy nejakú športovú aktivitu, či už to bolo lyžovanie, futbal, florbal alebo iné športy . Takže verím, že kondične som dobre pripravený.

Čo povieš na súperov, ktorí nás čakajú počas prípravného obdobia?
Tak sú to určite zaujímaví súperi, myslím si , že by to mohli byť kvalitné zápasy, ktoré nás môžu posunúť a pripraviť na ligu.

Po jeseni si najlepší strelec mužstva… aké ciele si si dal do jarnej časti?
Hlavne odovzdať maximum a byť užitočný pre tím , či už gólmi alebo hrou. Taktiež sa chceme dostať do hornej polovice tabuľky.

Jeseň sa nám príliš nevydarila, no jar môže byť lepšia. Kde nás vidíš v tabuľke na konci sezóny?
Neviem prečo mám taký vnútorný pocit, že druhá polovica sezóny bude pre nás veľmi úspešná a dovolím si tvrdiť, že budeme atakovať horné priečky tabuľky.

Autor: Matej Kraus Foto: Vanessa Hassová