FK Inter Bratislava má nového majiteľa. Futbalový klub kúpil bývalý hráč Interu.

Po takmer siedmich rokoch dochádza vo futbalovom klube Inter Bratislava k zmene v akcionárskej štruktúre. Novým majiteľom sa stal bývalý hráč Interu, mládežnícky reprezentant SR a dlhoročný partner klubu Ján Palenčár.

inshot_20210228_170754068„Môj vstup do akcionárskych štruktúr FK Inter Bratislava je pre mňa veľkou cťou a zároveň veľkým záväzkom. Na Pasienkoch som prežil 10 skvelých futbalových rokov, a aj preto je mojím cieľom priblížiť sa k historickým úspechom Interu,“ prezradil Ján Palenčár.

S klubom je spätý už niekoľko rokov, nielen ako jeho bývalý hráč. Od roku 2014 je členom dozornej rady a jedným z hlavných partnerov Interu. Práve pre svoje doterajšie skúsenosti v športe si uvedomuje, že ciele, s ktorými preberá klub, nebude jednoduché naplniť.

Inter sa dlhodobo úspešne venuje práci s mládežou. V klubovej pyramíde je v súčasnosti dovedna 15 mládežníckych družstiev – od predškolského veku až po starší dorast vrátane dvoch dievčenských tímov. Inter sa radí k najväčším mládežníckym základniam na Slovensku. Viac ako 300 detí a mládežníkov svoj talent a futbalové zručnosti rozvíja s klubovými trénermi pod dohľadom a metodikou Slovenského futbalového zväzu v rámci Útvaru talentovanej mládeže. „Máme na čom stavať. Okrem početnej mládežníckej základne, A mužstva a kvalitných trénerov sú súčasťou nášho klubu, samozrejme, aj rodičia našich detí, ktorí nám pomáhajú v tomto zložitom období koronakrízy. Rovnako vďaka patrí našim fanúšikom, podporovateľom a sympatizantom,“ povedal Palenčár.

Dlhodobým cieľom Interu je prebojovať sa do slovenskej futbalovej špičky. Predtým je však potrebné vyriešiť niekoľkoročný problém so štadiónom. Bratislavské mužstvo hrá svoje zápasy v Stupave, preto prioritou zostáva vybudovanie potrebného zázemia priamo v hlavnom meste. Vedomý si je toho aj nový majiteľ. „Prvotnými cieľmi sú udržanie športových návykov našich hráčov a hráčiek počas protipandemických opatrení, stabilizácia obchodných vzťahov, zlepšenie infraštruktúry a v strednodobom horizonte návrat A mužstva do Bratislavy. Verím, že sa nám tieto ciele podaria splniť a budeme môcť ďalej spoločne rozvíjať náš klub FK Inter Bratislava,“ dodal.