FK Inter Bratislava mení hlavného trénera

img_0185

V realizačnom tíme mužov dochádza k ďalším zmenám. Na poste hlavného trénera prvého tímu končí Miroslav Jantek. Žltočierni tak vstupujú do nadchádzajúceho súťažného ročníka pod novým vedením.

Zástupcovia klubu Interu rokovali s trénerom Jantekom o jeho ďalšom pôsobení v klube. Dôvodom bolo, že zvažoval ponuku z druholigového klubu. Dnes sa definitívne rozhodlo, že káder Interu bude mať nového hlavného trénera.

„Keďže mal Miro Jantek s nami ešte platnú zmluvu, nebolo možné spraviť rozhodnutie zo dňa na deň. Nakoniec sme sa dohodli na ukončení spolupráce. Pri hľadaní plnohodnotnej náhrady za Mira sme siahli do vlastných radov. Do tejto úlohy angažujeme klubu dobre známeho Michala Pančíka,“ objasňuje generálny manažér FK Inter Bratislava Ľubomír Talda.

47-ročný Pančík stojí pri klube už niekoľko rokov. Doteraz pôsobil pri mládežníckych dorasteneckých kategóriách, čo Talda považuje za jeho veľké plus. Je presvedčený, že dokonale pozná nielen klubovú filozofiu a systém hry, ale aj väčšiu časť hráčov budujúceho sa kádra. Okrem toho bude opäť spolupracovať s Romanom Koňušíkom, ktorý bude jeho asistentom.

img_0342

Hlavný tréner mužov, ktorý už v pondelok absolvoval s tímom prvý tréning, neskrýva radosť z novej príležitosti. „Som prekvapený, ale zároveň aj rád, že som túto ponuku dostal. Bude to určite náročné, pretože ciele v Interi budú v tejto sezóne nastavené vysoko. Dúfam, že sa nám ich spoločne s Romanom Koňušíkom, trénerom brankárov Štefanom Kollárom a samozrejme s hráčmi podarí naplniť.“