FK Inter Bratislava odštartoval zimnú prípravu

001_3

FK Inter Bratislava odštartoval zimnú prípravu na druhú časť sezóny 2019/2020 TIPOS III.ligy Bratislava. Trénerské duo Michal Pančík a Roman Koňušík malo k dispozícií troch brankárov a dvadsaťjeden hráčov do poľa.  Do tréningového procesu sa nezapojila ešte dvojica Tomáš Majtán a Marek Sabo.

Na prvom tréningu v novom roku vládla pozitívna nálada. „Na štart prípravy aj chalanov som sa tešil. Budeme musieť stále tvrdo pracovať, keďže na jar by sme chceli fanúšikom pripraviť aspoň toľko radosti, ako tomu bolo na jeseň,“ uviedol ešte pred tréningom Michal Pančík. Prvé tohtoročné stretnutie si nenechal ujsť ani generálny manažér Ľubomír Talda. „ Káder prešiel minimálnymi zmenami. Zostava fungovala v jesennej časti, nevideli sme dôvod zasahovať do dobre rozbehnutého vlaku. Navyše bude káder, podobne ako na jeseň, pravidelne dopĺňaný hráčmi z AS Trenčín. Chlapci makali ako sa patrí . Z prvého tréningu mám dobrý pocit,“ skonštatoval.

Štart jarnej časti aktuálneho súťažného ročníka je na programe 14.3.2020.  V rámci zimnej prípravy má náš tím naplánovaných sedem prípravných zápasov. Štyri z nich odohráme na domácom ihrisku v  TC Stupava. V ďalších troch vycestujeme na ihriská súperov. Zápasovú časť prípravy odštartujeme v sobotu 25.  januára duelom s treťoligovým tímom MŠK Považská Bystrica. Generálka na  ligu nás čaká v sobotu 7. marca na domácom ihrisku proti štvrtému tímu TIPOS III. ligy Stred MFK Zvolen.

V kádri už nie je kvarteto odchádzajúcich hráčov Patrik Majcher, Wail Doufikar, Nuno Lopes a  Steve  NKanu Kapuadi. Pôsobenie Ondreja Zeleníka v klube je zatiaľ nejasné. Klub siahol aj do vlastných radov. Už počas jesene sa k brankárskej dvojici Štefan Kollár a Daniel Goga pripojil z dorastu Oliver Mana. Tréner okrem neho mal na prvom tréningu k dispozícií ďalších šesť hráčov pochádzajúcich z vlastnej mládežníckej základne. V dorasteneckom veku sa do prípravy s prvým tímom zapojili hráči Andrej Kučerka, Patrik Sládeček, Adam Karabin, Andrej Majtán, Richard Pazmány a Udvorka Peter.

AKTUÁLNY KÁDER
Káder:
Daniel Goga, Štefan Kollár, Oliver Mana, Tomáš Majtán, Patrik Kochan, Vojtech Tóth, Patrik Špak, Marek Sabo, Richard Hrebačka,  Kristián Černák, Patrik Lőrincz, Samuel Baláž, Lukáš Pollák, Richard Mánik, Alan Dolan, Róbert Trnka, Dávid Duduc, Dávid Mrva, Matúš Antošík, Oliver Kováč, Ondrej Zeleník
Príchody: Andrej Kučerka (U19), Patrik Sládeček (U19), Adam Karabin (U19), Andrej Majtán (U19), Richard Pazmány (U19), Udvorka Peter (U19)
Odchody:
 Patrik Majcher, Wail Doufikar, Nuno Lopes,  Steve  NKanu Kapuadi