FK Inter Bratislava pokračuje v spolupráci s fortunaligovým AS Trenčín

Zverencov Michala Pančíka už dnes čaká vstup do nového súťažného ročníka na ihrisku FK Slovan Ivanka pri Dunaji.

kochan

Účastník tretej najvyššej súťaže Inter Bratislava naďalej pokračuje v spolupráci s fortunaligovým klubom AS Trenčín. V rámci rozšírenia tejto kooperácie sa kluby dohodli na systéme striedavého štartu. V každom súťažnom kole môžu piati hráči spod Čákovho hradu nástúpiť v žlto-čiernych farbách.

“Po minuloročnej sezóne, po ktorej nasledovala veľká obmena kádra, sme sa s naším partnerským klubom dohodli na striedavom štarte hráčov. Verím, že je to obojstranne prospešná dohoda. Do kádra sme zapojili veľa hráčov z vlastnej mládežníckej základne. Pričom bude toto mužstvo na zápasoch doplnené o hráčov z prvej ligy. Hráči AS získaju prax a naopak tí naši sa môzu rozvíjať v zdravej konkurencii,” vyjadril sa generálny manažér FK Inter Bratislava Ľubomír Talda.

„Hráči, ktorí nebudú dostatočne vyťažení, získajú potrebnú zápasovú prax v tretej lige. Už dávnejšie sme deklarovali, že značka Inter patrí vyššie, ako sa pohybuje v posledných rokoch. Po minuloročnom páde z druhej ligy sa chce hneď v tomto ročníku vrátiť do druhej ligy a my tomu chceme pomôcť. Sme presvedčení, že spolupráca bude prospešná pre obe strany,“ uvádza sa v stanovisku AS Trenčín.