FK Inter nedal Kalinkovu žiadnu šancu

Zverenci Michala Pančíka privítali v zápase 9. kola TIPOS III. ligy Bratislava SFC Kalinkovo. Interisti zdolali súpera vysoko 5:2. Po prvom polčase sa do šatne odchádzalo za stavu 3:0. Gólovo sa presadili Doufikar, Kochan a Voitiuk. V druhom dejstve žltočierni pridali ešte dva góly zásluhou Majtána a Lopesa.

gz0d0335

Zostava FK Inter Bratislava: Goga, Lörincz  (78.Špak), Doufikar, Tóth , Kochan, Sabo (59. Antošík), Majtán (C), Lopes (67. Pollák), Voitiuk (67. Černák), Petráš (90. Mrva), Kapuadi
ČK: 79. Špak
Góly: 12.  Doufikar, 28. Kochan, 45. Voitiuk, 48. Majtán, 51. Lopes

Zostava SFC Kalinkovo: Cighard (C) (46.Grebeshkov), Derzsi, Markusek, Pinte, Kováč, Krajčír, Túri, Csölle, Szilvási,  Plavnik (86. Šimek), Voška (71. Dikoš)
ŽK: 79. Krajčír
Góly: 53. Derzsi, 90. Šimek

Rozhodovali: Vašš – Tománek, Lalo
Počet divákov: 119

Od úvodu zápasu žltočierni určovali tempo hry a usadili sa na polovici súpera. V 12.min. prvýkrát udreli. Kochan umne vysunul Majtána za obranu súpera, ten prihral pred prázdnu bránku. Tam už dobiehal Doufikar, ktorý sa nemýlil a otvoril skóre zápasu – 1:0. V 15.min. sa len 16 ročný hráč hostí Plavnik rútil sám na brankára, ale v poslednej chvíli mu loptu v sklze vypichol Lörincz. V 18.min. sa rútil na brankára Kalinkova Petráš, ale tesne minul bránu. V 29.min. domáci tím po faule na Saba mal možnosť zahrávať pokutový kop. Tentokrát sa k lopte postavil „Kochi“, ktorý loptu pohodlne umiestnil do dolného rohu brány – 2:0. V 38.min. po nedorozumení v obrane hostí sa dostal k lopte Majtán a opečiatkoval brvno Cigharda. Následnú šancu Lopesa už Cighard sám zneškodnil. Tesne pred polčasovým hvizdom udreli žltočierni po tretíkrát. Voitiuk krížnou strelou spoza šestnástky prekonal hosťujúceho brankára a stanovil polčasové skóre 3:0.

Druhý polčas začal šancou Voitiuka, ale jeho hlavičku domáca obrana odvrátila. V 48.min. sa dočkal aj najlepší strelec mužstva. Po prihrávke Saba, prestrelil na dvakrát domáceho brankára Tomáš Majtán. O tri minúty si Sabo gólovú prihrávku zopakoval, našiel Lopesa, ktorý zvýšil už na 5:0. V 53.min. hostia dokázali znížiť. Po rohovom kope sa presadil Derzsi – 5:1. V 56.min. našiel Petráš pred bránou Saba, ale ten zamieril len nad bránu hostí. V 77.min. sa pripomenuli opäť hostia, keď Dikoš opečiatkoval brvno Gogovej brány. V 79.min. sa na domácej strane „červenalo“. Po faule bol vylúčený Patrik Špak. Žltočierni tak dohrávali o desiatich hráčoch. V 85.min. vykúzlil krásnu prihrávku Kochan, Pollák sa sám rútil na bránu hostí, mieril však len do nôh brankára. V nadstavenom čase dokázali hostia ešte znížiť na 5:2, presadil sa Šimek. Po záverečnom hvizde sa teda žltočierni tešili z ďalších troch bodov do tabuľky, kde si udržali vedúce postavenie aj po 9. kole TIPOS III. Ligy Bratislava.

NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS ODOHRÁME v NEdeľu 6. Októbra O 15:30 HOD PROTI TÍMU MFK Rusovce NA IHRISKU SÚPERA.