FUTBALISTI FK INTER ZAČALI S PRÍPRAVOU NA JARNÚ SEZÓNU

img_0207

Na stupavskom futbalovom štadióne bolo dnes veselo. Stisky rúk, pozdravy, zdravé chlapské podpichovačky. Aj tieto veci sprevádzali prvý tréning nášho Á-čka v roku 2019. Viedol ho tréner Miroslav Jantek, ale už bez Richarda Slezáka. Toho nahradil bývalý slovenský futbalový reprezentant Juraj Ančic. V realizačnom tíme nechýbajú ani Daniel Bachleda, Štefan Šogor a tréner brankárov Štefan Kollár.

Na tréningu vládla dobrá nálada, po zimnej pauze sa lopta a pohyb futbalistom priam žiadali. „Na chalanov som sa tešil. Čaká nás tvrdá práca. Na jar by sme chceli fanúšikom pripraviť viac radosti, ako tomu bolo na jeseň,“ uviedol ešte pred tréningom Miroslav Jantek. Prvé tohtoročné stretnutie si nenechal ujsť ani generálny manažér FK Ľubomír Talda. „Chlapci makali ako sa patrí. Bolo vidno, že počas sviatkov nezaháľali a že individuálne plány, ktoré mali naordinované, naplnili. Z prvého tréningu mám dobrý pocit,“ skonštatoval čelný predstaviteľ klubu. O niečo menej dobrý pocit vládne pri pohľade na ligovú tabuľku. Šéf realizačného tímu vie, že žltočierni na jeseň postrácali body, ktoré nemuseli. Aj preto dúfa, že mužstvo pôjde pod jeho vedením do vyšších sfér. „Doplatili sme na zlý úvod sezóny. Postupne sa ale prejavila naša kvalita, zlepšili sme sa aj v defenzíve. Ak budeme v tomto trende pokračovať, určite sa v tabuľke posunieme vyššie,“ predostrel plány pred jarnými súbojmi tréner.

Kým ale mužstvo nastúpi na prvý jarný majstrák v Liptovskom Mikuláši, čaká ho tvrdá tréningová drina. „Prípravu absolvujeme v Stupave. V zime je samozrejme dôležité nabrať kondíciu, ale ja nie som zástancom nekonečných behov v lese. Všetko chceme riešiť s loptami. Neustále sa chceme venovať zdokonaľovaniu herného prejavu,“ vysvetlil Miroslav Jantek. Jeho tím čaká niekoľko atraktívnych prípravných zápasov. Okrem súperov z Rakúska si naši chlapci zmerajú sily napríklad s Trenčínom, Zlatými Moravcami či Trnavou.

PROGRAM PRÍPRAVNÝCH ZÁPASOV

19.01.2019   AS Trenčín – FK Inter (13:00 h)
26.01.2019   Zlaté Moravce – FK Inter
02.02.2019   FK Inter – Trnava (11:00 h)
09.02.2019   FK Inter – Pohronie (11:00 h)
12.02.2019   FK Inter – Pezinok (18:00 h)
19.02.2019   Mattersburg – FK Inter (17:00 h)
23.02.2019   FK Inter – Brno Líšeň (11:00 h)
02.03.2019   FK Inter – Rača (11:00 h)

Počas zimy nastali v kádri drobné zmeny. Klub opustilo pár hráčov, naopak, vedenie vyvíja maximálnu snahu o doplnenie niektorých postov. „Zimné prestupové obdobie sa stále iba začína. Predpokladám, že v kádri nejaký posun nastane. Na skúške tu máme pár nových hráčov, uvidíme ako sa osvedčia. Plánujeme doplniť viacero postov do každej formácie,“ naznačil personálne zmeny v kádri Ľubomír Talda. Zároveň doplnil, že o šancu v Á-čku zabojuje aj štvorica talentovaných dorastencov Patrik Lörincz, Kristián Černák, Samuel Baláž, Ondrej Zeleník. Ich hlavným cieľom je ale, zabojovať o postup do prvej dorasteneckej ligy. Preto sa budú prioritne pripravovať s touto vekovou kategóriou, v ktorej patrí Interu po jeseni druhá priečka.

Do prípravy sa zatiaľ nezapojili zranení Mário Baldovský a Gabriel Bezák. Na úvodnom tréningu sa nepredstavili ani Quintón Christopher Edson Christina a Jovan Pavlović. Túto dvojicu očakáva realizačný tím na budúci týždeň.

KÁDER:
Odchody: Alexander Morgos, Victor Olatunji Oluyemi, Tomáš Svečula
Príchody na skúšku: Lukáš Konrád (brankár), Peter Jánošík (stopér, Šamorín), Denis Martinko (stredopoliar, Nové Mesto nad Váhom), Arty Kouzani (útočník, Kanada), Killian van Mil (stredopoliar, Holandsko), Bruno Bilić (ľavý obranca, Chorvátsko)
Hráči z minuloročného kádra: Daniel Goga, Andrej Štrba, Tomáš Šalata, Vojtech Tóth, Patrik Kochan, Andrej Labuda, Martin Vlček, Jakub Šulc, Patrik Gilian, Patrik Fedor, Quintón Christopher Edson Christina, Damien Clément Marie, Mário Baldovský, Jovan Pavlović, Lukáš Jacko, Usman Adekunle, Gabriel Bezák