FUTBALISTI INTERU MIERIA NA SVETOVÉ FINÁLE CHAMPIONS TROPHY

V posledný marcový deň bolo na Stupavskom štadióne poriadne rušno. V areáli sa zišlo viac ako tristo chlapcov do 12 rokov. A dôvod takejto hustej koncentrácie talentovaných futbalistov? Inter Bratislava, vôbec po prvýkrát, organizoval kvalifikačný turnaj prestížnej súťaže Champions Trophy. Na podujatí sa zúčastnilo18 výberov zo Slovenska, Česka i Maďarska. Tie bojovali v troch šesťčlenných skupinách. Víťazom turnaja sa stal Olomouc. Sigma vo finále zdolala rovesníkov Trnavy 3:1. Dvanásťroční mládenci z Hanej tak postúpili do celosvetového finále. Nás teší, že medzi elitou sa predstaví aj Inter. Miestenku na vrcholnom turnaji sme získali ako organizátor jednej z kvalifikačných skupín.

titulka-champions

Žltočierni postavili do kvalifikačného turnaja dva výbery. „Zámerom bolo, aby si zahrali všetci naši chlapci. Preto sme postavili dve družstvá,“ prezradil Dominik Ivanko, tréner výberu U12. Prvý z tímov žltočiernych nastúpil v skupine A a do turnaja vstúpil excelentne. Prvého súpera, CFT Academy, zdemoloval vysoko 7:0. Vytriezvenie prišlo v druhom stretnutí. V ňom naši mladíci dostali od Trnavy päťku. Rovnakým výsledkom, ale víťazným, sa potom rehabilitovali proti Šamorínu. Nasledovala výhra nad Újpeštom a prehra z Trenčanmi. Inter obsadil v skupine 3. miesto a pokračoval v nadstavbe. V nej opakovane prehral s Trenčínom, zdolal Slovan a v súboji o konečné piate miesto neuspel s Prešovom. V konkurencii 18-tich družstiev obsadil prvý z našich tímov 6. miesto.

Inter I – Prešov 1:2 (o 5. miesto)

Podstatne komplikovanejší vstup do turnaja zaznamenal druhý výber Interu. Naši mládenci prehrali v skupine C úvodné dva duely o gól. V tom treťom dostali dokonca štvorku. Potom ale smolnú sériu prelomili a pripísali si dve identické víťazstvá 3:1. Nasledovalo pokračovanie v play off a v ňom, podobne ako v skupine, smolný úvod. Slovácko nadelilo našim chlapcom sedmičku. Ani tento krutý výsledok ale žltočiernych bojovníkov nezlomil. Tí následne uchmatli tri body Újpeštu a v rozlúčkovom zápase turnaja sa rozišli s Prievidzou remízovým výsledkom. V konečnom účtovaní obsadil druhý z našich tímov 10. pozíciu.

Inter II – Prievidza 2:2 (nadstavba)

Bratislavský Inter zorganizoval v minulosti viacero futbalových turnajov. Tie boli ale väčšinou halové a podstatne komornejšie než ten posledný. S prípravou veľkolepého podujatia, akým bola kvalifikácia Champions Trophy, zatiaľ klub skúsenosti nemal. Kompetentní sa napriek tomu s nástrahami prípravy veľkej akcie vyrovnali perfektne. „Zvládnuť toto podujatie po organizačnej stránke nebolo jednoduché. Logistika, parkovanie, rozhodcovia, ubytovanie, občerstvenie, zabezpečenie medického tímu… Bolo toho dosť. Touto cestou by som sa chcel veľmi pekne poďakovať našim rodičom, ako aj všetkým, ktorí nám pri organizácii tejto veľkej akcie pomáhali. Zúčastnené kluby vyjadrili s úrovňou pripravenosti turnaja maximálnu spokojnosť,“ vyjadril poďakovanie Dominik Ivanko, ktorý bol šéfom organizačného výboru turnaja.

Po úspešnom zvládnutí kvalifikácie sa tak futbalisti Olomouca, ako aj naši chlapci, už tešia na celosvetové finále. To sa uskutoční vo Švajčiarsku. Zúčastní sa ho vyše 120 elitných výberov. Medzi nasadenými sú družstvá z najlepších svetových adries. Chýbať nebudú Juventus Turín, FC Liverpool, Manchester City, Benfica Lisabon ani Schalke 04. Mamutí turnaj sa uskutoční na prelome mája a júna.

sk-sigma-olomou

Podobné dobrodružstvo, ako našu „dvanástku,“ čaká aj výbery do 10 a 11 rokov. Koncom apríla je v Stupave na programe kvalifikačný turnaj Champions Trophy v kategórii U-11 a potom, 11. mája, sa v našom areáli stretnú aj desaťročný chlapci. Na oboch turnajoch sa predstavia zástupcovia zo Slovenska, Česka i Maďarska. Do celosvetového finále potom nepostúpia iba víťazi, ale, ako organizátori, aj futbalisti Interu. Desaťroční chlapci vycestujú na veľké finále do Rakúska, ich o rok starší kamaráti si zahrajú v Srbsku.