Hodnotíme jedinečné sústredenie U 12-tky v Turecku

Naši mladší žiaci stihli po návrate zo sústredenia v Tureckom Side odohrať už dva ligové zápasy. Prvý zápas proti DAC a druhý proti Spartaku Trnava. Hoci oba prehrali, veľký prínos sústredenia sa v budúcnosti určite odzrkadlí. 

tureckoo

Dominik Ivanko, ktorý bol šéfom výpravy v Turecku nie je s výsledkami prvých dvoch ligových zápasov spokojný ale paradoxne priznáva, že za nezdary tak trochu môže práve sústredenie, “Prileteli sme v piatok večer a už o 4 dni v stredu sme mali prvé jarné kolo v Dunajskej Strede a v sobotu hneď ďalší majstrovský zápas proti Trnave. Žiaľ, oba zápasy sme prehrali. Každý od nás čakal asi lepší výkon a výsledok, no treba brať do úvahy teplotný rozdiel a únavu chlapcov. Tvrdím a budem tvrdiť, že tie výsledky a výkony prídu, pretože prišli už v tých zápasoch, len škoda že až v 2. polčase a to už nestačilo na zvrat v zápasoch,” hovorí Ivanko. 
Odhliadnuc od dvoch jarných ligových prehier si mladší žiaci môžu povedať, že boli na sústrední v hoteli kam chodia A-mužstvá tímov z celej Európy. Napríklad zároveň s našimi chlapcami boli na sústredení hráči ukrajinského FC Hellios Charkov.

Počas sústredenia Ivankovci odohrali aj dva prípravné zápasy. V jednom sa postavili proti Manavgat Belediyespor, ktorý porazili vysoko 17:3 a v druhom stretnutí si zmerali sily s exkluzívnym súperom z akadémie Galatasarayu. Zápas skončil 4:2 pre turecký veľkoklub, no pre niektorých našich chlapcov to bol vrchol doterajšej kariéry, “Bol to kvalitný zápas, kde chlapci hrali na pokraji svojich možností a nechali na ihrisku srdce aj dušu. Zápas hodnotím veľmi pozitívne a napriek prehre som bol veľmi spokojný,” hodnotí stretnutie Ivanko.

28660911_1278942528916360_464372761270175041_n

Celé sústredenie získalo množstvo pozitívnych ohlasov u širšej futbalovej verejnosti a nositeľ  celej myšlienky Dominik Ivanko hovorí, že s odstupom času by nezmenil vôbec nič, “Chlapci absolvovali počas sústredenia 9 dni futbalovej prípravy, v podobe 16 tréningov. Stálo to za to a som rád, že sme to dotiahli úspešne do konca. No ani to nestačí a nebolo možné by zrealizovať bez finančnej podpory partnerov tohto sústredenia, ktorým chcem aj touto formou poďakovať.” doplnil na záver šéftréner prípraviek Interu. 

Ako klub tiež veľmi ďakujeme za finančnú podporu sponzorom, ktorými boli Urban Residence, Nadácia EPH, Nadácia SPP, PM Spedition, Šimková a Kamenárstvo Majo. 

sponzori