Holandský šinkansen – Milton Klooster

Spolu s bratom prišli minulý rok na Slovensko. Zatiaľ čo jeho dvojička Rodney hrá v Trenčíne, Milton prišiel pred touto sezónou do Interu. V sezóne sa mu zatiaľ skórovať nepodarilo, no divákov dokázal zaujať obdivuhodnou rýchlosťou.

dsc_0009-2

Do Interu prišiel na začiatku sezóny a ako sám hovorí, v klube vládne príjemná atmosféra a na všetky veci si zvykol veľmi rýchlo, “Väčšinou keď hráč príde do nového tímu, tak istý čas trvá kým si zvykne. No ja som sa v Interi cítil hneď veľmi fajn. Všetci v klube sú ako jedna veľká futbalová rodina a chcú dosiahnuť tie najvyššie reálne ciele.”

Mladý Holanďan v minulosti pôsobil vo Feynorde Rotterdam a tak má isté skúsenosti s pôsobení vo veľkoklube, akým Feynord bezpochyby je. V budúcnosti by však chcel zakotviť u niektorého z európskych velikánov, napríklad v Reale Madrid, “Mojím najväčším cieľom je hrať v nejakom európskom veľkoklube. Som fanúšikom Realu Madrid, takže keby som si mal vybrať klub, je to jasné,” veľa futbalistov chce ísť do vrcholového futbalu kvôli peniazom, no Milton medzi nich rozhodne nepatrí, “Vo futbale chcem niečo dokázať kvôli mojej rodine. Chcem aby boli na mňa hrdí.”

dsc_0044-2

Na záver sme mladému krídelníkovi dali otázku, či by chcel radšej hrať ligu majstrov alebo obliekať dres Holandska. Odpovedal podobne, ako predtýždňom jeho spoluhráč Andrej Štrba, “Tažká otázka. Ale myslím, že pre každého futbalistu by mal byť národný tím najviac. Tá atmosféra a ako každý jeden človek stojí za tým dresom, ktorý máš na sebe je niečo špecifické.”

My Miltonovi prajeme nech svojou raketovou rýchlosťou zabáva čo najviac ľudí na štadiónoch a výkonmi pomáha Interu k úspešnej sezóne.