Hral proti Arsenalu či Laziu Rím, no fandí Liverpoolu – Tomáš Šalata

Tento 193 centimetrov vysoký stredný obranca bol členom kádra Interu aj minulý rok, keď sme oslavovali postup do 2. ligy. Na jeseň sa však rozhodol vrátiť do Trenčína, kde skúsil zabojovať o miesto v kádri AS. To sa mu však nepodarilo a cez zimu sa vrátil k nám do Interu.

gz0d0510

Prvé zápasy mu nevyšli úplne ideálne, keď si strelil vlastný gól proti Pohroniu a v zápase proti Loky Košice sa nechal vylúčiť. V posledných zápasoch je však tento rodák zo Šale vedľa Petra Petráša jedným z lídrov nášho mužstva.

Ako si zatiaľ spokojný s bodovým ziskom v jarnej časti?

Tak o spokojnosti zatiaľ nechcem hovoriť. Som dosť kritický či už na seba alebo na mužstvo. Mrzia ma stratené body v Pohroní a doma s Loky ale možno to boli tie zlomové momenty, ktoré nás nakopli na aktuálnu sériu víťazstiev. Samozrejme spokojný budem až po konci sezóny, keď si splníme naše ciele.

Čo je podľa teba za našou celkom úspešnou bodovou sériou z posledných zápasov?

Myslím si, že sme sa ako tím veľmi zlepšili či už po futbalovej stranke ale aj v bojovnosti, chcení a túžbe po víťazstve. Teraz už len naďalej tvrdo pracovať a potiahnuť tú šnúru na čo najviac zápasov.

Na ktorý zápas v tvojej doterajšej kariére najradšej spomínaš?

Tak tých zápasov bude určite viac. Veľmi si cením môj prvý ligový štart vo Fortuna lige za Trenčín alebo v mládežnických kategóriach v Trenčíne, keď sme hrali proti súperom, ako sú Arsenal, Lazio Rím či Rosenborg Trondheim. Ale určite tam patria aj zápasy za Inter, ako boli tie veľmi vypäté s Rohožníkom alebo v Moste, či ten posledný s Bernolákovom, po ktorom sme oslavovali postup.

Aký je tvoj obľúbený futbalový klub, za ktorý by si raz chcel hrávať?

Už ako malý chlapec som bol veľky fanúšik Liverpoolu. Je to taký môj malý-veľký sen, no určite by som si chcel skúsiť nejaký zahraničný angažmán.

Čomu by si sa chcel venovať, keď skončíš s futbalom? Láka ťa viac práca trénera alebo funkcionára v klube?

Keď mám pravdu povedať, nad touto myšlienkou som sa ešte nepozastavoval. Momentálne sa sústredim len na svoju futbalovú kariéru a chcem nabrať čo najviac skúseností, aby som ich potom poprípade mohol posunúľ ďalej, ale určite si viem predstaviť prácu okolo futbalu.

Autor: Matej Kraus Foto: Anton Martinec