Inter aj do tretice zvládol organizáciu kvalifikácie Champions Trophy

Futbalový klub Inter Bratislava zorganizoval aj do tretice veľkolepý mládežnícky turnaj. Tým bola kvalifikácia Champions Trophy. Po tom ak si v športovom areáli v Stupave merali sily chlapci do 12 a neskôr do 11 rokov, prišlo aj na tých desaťročných. A hoci najmladší výber výsledkami na svojich starších spoluhráčov nenadviazal, naši chlapci sa ako organizátori kvalifikácie môžu tešiť na celosvetové finále. To sa uskutoční v susednom Rakúsku. Okrem Interistov doň z „našej“ kvalifikačnej skupiny postúpil a víťaz stupavského podujatia Slovan Liberec.

gz0d0084

Turnaj mal tradičný model. Zúčastnilo sa na ňom 18 elitných výberov zo Slovenska, zastúpenie malo aj Česko a Maďarsko. Tímy boli rozdelené do troch šesťčlenných skupín. „My sme ako organizátori postavili dva výbery. Našou motiváciou bolo, aby si zahrali všetci chlapci z ročníka,“ uviedol tréner Interistického výberu do 10 rokov Matej Chocina. Výber označený ako Inter I. mal v skupine Trnavu, Liberec, Kalinkovo, Senicu a Bardejov. Žiaľ našim mládencom sa nedarilo, prehrali všetky zápasy a s vysoko negatívnym skóre 1:26 skončili v skupine posledný. „Napriek zlým výsledkom som presvedčený, že nás tento turnaj mnohému naučil. Chlapci získali v zaujímavých konfrontáciách cenné skúsenosti. Tieto zápasy zároveň odhalili, kde máme najväčšie medzere a na čom musíme ešte tvrdo zapracovať,“ hľadal tréner pozitíva na vystúpení svojich zverencov. Ďalším pozitívom bol posledný duel o konečné 17-te miesto. V ňom Žltočierni zdolali Ružomberok 2:0.

gz0d2329

Rovnako výber Inter II. bol konfrontovaný so silnými súpermi. V skupine s Račou, Michalovcami, Pohroním, Gyirmotom a Nitrou získali naši mládenci bod za remízu s Nitrou. S rovnakým súperom sa následne stretli aj v súboji o konečné 15-te miesto, v ňom ale tímu spod Zobora podľahli 1:2 „Bez ohľadu na výsledky som rád, že sa takéto významné podujatia organizujú už pre deti v týchto vekových kategóriách. Vlani som navštívil celosvetové finále chlapcov U12 v Sarajeve. Pre všetkých mladých futbalistov to bola skvelá skúsenosť,“ vyzdvihol model turnaja Champions Trophy Matej Chocina.

PARTNERI
57286245_268481247437676_4381236580338106368_n