Inter chce pretrhnúť negatívnu sériu, v sobotu nastúpi v Banskej Bystrici

Nie je to tak dávno čo sa Inter stretával s Banskou Bystricou pravidelne v najvyššej súťaži. A to nie len v tej slovenskej, ale dokonca aj vo federálnej. Stálice na prvoligovej mape ale časom stratili svoj lesk, a tak na seba tradiční rivali narazia tentoraz „iba“ v druhej lige. Dukla nastupuje do tohto zápasu s vedomím, že na jar ešte neprehrala, naopak náš Inter nezaznamenal ani jediné víťazstvo. Nebolo by od veci, keby sa obe tieto série skončili už v sobotu o 16:00 na banskobystrických Štiavničkách.

banska

Na jeseň sa obaja súperi stretli v Stupave. Bolo to v prvý septembrový deň. Zápas dvoch diametrálne odlišných polčasov, inak sa táto konfrontácia nazvať ani nedá. V úvodnom dejstve to padalo iba našim chlapcom. Šulc sa presadil už v 8. minúte a ešte do prestávky na neho nadviazali aj Baldovský a Fedor. V 27-mej minúte vyhrával Inter 3:0 a zdalo sa, že je vymaľované. Lenže po zmene strán vystrčili rožky aj vojaci. Snitka premenil jedenástku a Muchaya neskôr znížil jasný náskok žltočiernych na rozdiel jediného gólu. Interistom bolo zrazu horúco. Napokon ale tesný náskok udržali a zvíťazili 3:2.

FAKTY Z JESENNÉHO ZÁPASU
7.kolo: Inter Bratislava – Dukla Banská Bystrica 3:2 (3:0)
Góly: 8. Šulc, 13. Baldovský, 27. Fedor – 70. Snitka (11m), 83. Muchaya
ŽK: 34. Fedor, 62. Šulc, 69. Šalata – 53. Vajda, 61. Migaľa
Divákov: 140
Rozhodovali: Gabriel Michlian – Marek Galo, Michal Sluk
Inter: Morgos – Štrba, Šalata, Tóth, Labuda, Šulc (C) (77. Olatunji), Gilian, Fedor (68. Marie), Baldovský, Adekunle Issa (90. Pavlović), Quintón
Dukla: Krejčí – Starší (63. Zilinec), Laksik (71. Muchaya), Kolláti, Kupčík, Snitka, Prikryl (55. Malík), Migaľa, Vajda, Savić (C), Willwéber

Dukla Banská Bystrica na jar ešte neprehrala. S rezervou Žiliny, Komárnom a Šamorínom získali vojaci po bode, nuž košickú Lokomotívu zdolali 2:1. Do tabuľky získali 6 bodov a pred Interom, ktorý má na jar iba bod z Petržalky, majú trojbodový náskok. V zime posilnili Duklu aj hráči s prvoligovou minulosťou. Útočník Jozef Dolný hrával v najvyššej súťaži za Tatran Prešov či Senicu, skúsenosti má aj z brnenskej Zbrojovky ako aj írskeho Derry City. Ešte bohatší futbalový životopis má Blažej Vaščák. Doma hral za Košice, Ličartovce, Trenčín, Petržalku, Bardejov, Podbrezovú Skalicu, Senicu i Michalovce. Za hranicami si robil meno v Trevise, Lecce, Cesene, Tepliciach i v Polonii Bytom. Skúsený 35 ročný záložník nevynechal v drese Dukly na jar ani minútu a zaznamenal dva góly. Oba do siete rezervy Žiliny.

JARNÉ VÝSLEDKY DUKLY BANSKÁ BYSTRICA
19.kolo: Žilina „B“ – Dukla 3:3 (2 Kopas, Ďuriš – 2 Vaščák, Snitka)
20.kolo: Dukla – Komárno 2:2 (Prikryl, Willwéber – Pinte, Ujlaky)
21.kolo: Dukla – Lokomotíva 2:1 (Starší, Wiliam Eurico vl. – Tóth)
22.kolo: Šamorín – Dukla 1:1 (Álmási – Polievka)

Dukla zaznamenala v aktuálnej sezóne už osem nerozhodných výsledkov, viac ich nenazbieral žiadny iný tím. Naopak Inter má na svojom konte najmenej remíz – výsledky 1:1 uhral na jeseň s Pohroním a na jar v Petržalke. Celotýždňová príprava žltočiernych sa niesla v duchu prelomiť konečne jarnú sériu bez víťazstva. V Banskej Bystrici bude našim chlapcom chýbať zranený Jakub Šulc ako i chorý Vojtech Tóth. Zápas sa začína v sobotu o 16:00. Hrať sa bude v Banskej Bystrici.