Inter hlási veľký comeback – po rokoch sa do klubu vracia Libor Hrdlička

k6osjlgytdwbcy6kwa9sdw_libor-hrdli-ka

V predvečer derby v Petržalke potešil rodinu Interistov jeden veľký návrat. Odchovanec nášho klubu Libor Hrdlička prichádza do mužstva s cieľom pomôcť žltočiernym v ostávajúcich dueloch futbalovej jari. Kmeňový hráč AS Trenčín sa upísal svojmu materskému klubu formou hosťovania do konca aktuálnej sezóny.

Rokovania o prestupe mali raketový spád. „Súhlasím, bola to bleskovka. Veď iba v stredu som dostal túto ponuku. Prakticky okamžite som ju prijal. V Trenčíne sa rozchytal Chudý a po zranení sa navyše vracia Šemrinec. Aj preto som šancu na presun privítal. Zvlášť, keď som sa dozvedel, že by mal byť mojim novým klubom práve Inter,“ vyznal sa z prvých pocitov po návrate do známeho prostredia skúsený hráč. Na materský klub mu aj po dlhom čase ostávajú len tie najlepšie spomienky. „V Interi som strávil pekných desať rokov. Ako brankári sme tvorili veľmi silnú skupinu. Veď mojimi kolegami boli Tomáš Košický či Martin Krnáč. V tíme bol aj Tomáš Majtán. Z mládežníckych čias si samozrejme spomínam aj na Filipa Šeba, ten bol ale v staršej kategórii, naopak o niečo mladší bol talentovaný Vladko Weiss,“ vracia sa spomienkami do mládežníckych liet, dnes 33-ročný brankár. Po Interi nasledovalo pôsobenie v Brne a neskôr sa s jeho zaujímavými pôsobiskami doslova roztrhlo vrece.

VIZITKA LIBORA HRDLIČKU

Narodený: 2. januára 1986 v Bratislave

Post: brankár

Výška / Hmotnosť: 191 cm / 85 kg

Kluby:  Inter Bratislava (1995 – 2005, mládež)

  1. FC Brno (Česko, 2005 – 2009)

     Hrušovany nad Jevišovkou (Česko, 2006, hosťovanie)

     MFK Ružomberok (2010 – 2012)

     FK Metalurh Zaporižžja (Ukrajina, 2013 – 2015)

     Dinamo Tbilisi (Gruzínsko, 2015 – 2016)

     Ruch Chorzów (Poľsko, 2016 – 2018)

 AS Trenčín (2018 – súčasnosť)

 Inter Bratislava (2019, hosťovanie)

Návrat do Interu po 18-tich rokoch si skúsený brankár užíval. „Pri podávaní rúk s Romanom Kratochvílom som mu povedal, ako som sa vždy tešil na zápasy, keď sme ako mládežníci podávali nášmu Á-čku lopty. Romana som veľmi uznával, často som si od neho pýtal dokonca podpisy. Potešil som sa aj stretnutiu s pánom Jozefom Barmošom. Vždy keď sme ho na našich tréningoch či zápasoch videli, mali sme pred ním veľký rešpekt. Ten samozrejme trvá dodnes,“ konštatuje Libor a jedným dychom dodáva: „Je mi úplne jasné, že do Interu som neprišiel kvôli spomienkam. Čaká ma tu tvrdá práca. Beriem to tak, že ja môžem pomôcť klubu a klub zasa mne. Už v nedeľu nás čaká veľký duel. Veľmi sa na Petržalkku teším.“ Ako rodený Bratislavčan Libor určite vie, čo od takéhoto stretnutia očakávať. Veríme, že zdravým nadšením a odhodlaním zdravo „nakazí“ celú kabínu a že jeho Interistická DNA bude inšpirovať aj ďalších spoluhráčov.