Inter nastúpi proti Galatasarayu Istanbul! V priamom prenose!

turecko1

Futbalisti Interu Bratislava mieria na sústredenie do tepla. Obľúbené stredozemné letovisko Side je v týchto dňoch na prípravu ako stvorené. A to nie len pre dospelých. Žltočiernych budú na Tureckej riviére reprezentovať mládenci v kategórii U12! Sústredenie žiakov pri mori? Pre kluby v tunajších pomeroch udalosť nevídaná, v Interi však nie ojedinelá.

Za všetkým hľadaj… ambiciózneho rodiča. V tomto prípade to platí do bodky. História žiackych sústredení mladých Interistov pri mori sa začala ešte vlani. A ako to už občas býva, celé to vzniklo akosi náhodou. Z dobre mieneného fóru sa stala nádherná realita. „Bolo to viac ako pred rokom. Ako to býva zvykom, na septembrovom stretnutí s rodičmi sme riešili aj ročný plán zápasov, turnajov a sústredení. V rámci debaty sme sa dostali k bodu zimné sústredenie. Návrhy boli nasledovné: Vysoké Tatry, východ republiky a Maďarsko,“ spomína si na situáciu z minulej sezóny šéftréner prípraviek Dominik Ivanko a pokračuje: „Veď to poznáte. Koľko ľudí, toľko chutí. Padali rôzne názory. V jednej chvíli som len tak zo žartu zahlásil – a čo tak vyskúšať si teplo? Poďme rovno do Turecka. Tak ako chodia veľké futbalové mužstvá. Úprimne? Zo strany rodičov som očakával výbuch smiechu. Namiesto toho ale nastalo hlboké ticho. Závity v hlavách všetkých prítomných pracovali na plné obrátky.“ Výsledok tohto osudového stretnutia je známy. Rodičia spolu s trénerom a sponzormi vymysleli mladým futbalistom zážitok, na ktorý nikto z nich už nikdy nezabudne. Desaťdňový prípravný kemp v Side. „Bolo to fascinujúce. Deti trénovali v profesionálnych podmienkach a navyše v perfektnej klíme. Priznám sa, užíval som si to aj ja. Keby my vtedy niekto povedal, že o rok sa situácia zopakuje, asi by som ho poslal do blázninca,“ smeje sa Dominik Ivanko.

tureckoo-768x515

A Dominik vie, prečo sa smeje. Rok ubehol ako voda a jeho tím má namierené do krajiny polmesiaca už zasa. Rovnako ako vlani aj tento kemp sa týka jedenásťročných chlapcov. A kto v tom má prsty tentoraz? Samozrejme, rodičia. „Opäť sa to spískalo na stretnutí s nimi. Bolo to spontánne a rýchle. Hovoril som o tréningovom programe počas jarných prázdnin a oni, že prečo si nezopakovať Turecko. Tentoraz som mal pocit, že srandu si robia oni. Vysvetlil som im, čo všetko si takáto záležitosť vyžaduje. Logistika, organizácia, administratíva a najmä… financie,“ vracia sa k dôležitému rodičovskému združeniu tréner. Rodičia sa ukázali ako skvelí spoločníci a výrazným dielom prispeli k realizácii kempu. Nezanedbateľnú pomocnú ruku podali samozrejme aj partneri.

28660911_1278942528916360_464372761270175041_n

Cestujú do Turecka:
Juraj Baláž, Adam Čerňak, Oliver Hulanský, Dominik Hupka, Šimon Hužovič, Jakub Karšňák, Jakub Karul, Adam Kozár, Dávid Lukáček, Samuel Majerský, Tomáš Malík, Matej Marek, Sebastián Michalko, Alex Monaghan, Peter Nikolaj, Filip Ondruš, Dominik Peceň, Leo Rehúš, Benjamín Salaj, Šimon Strečok, Samuel Škriniar, Miroslav Toman, Viktor Valachy, Martin Jenčuš

Realizačný tím :
Šeftréner výpravy: Dominik Ivanko
Asistent trénera: Matej Haburaj
Vedúci mužstva: Marcel Salaj
Zástupca vedúceho: Jana Horna
Lekárka: Andrea Regendová
Videotechnik: David Gubaňár

Počas jarných prázdnin budú teda talentovaní Interisti zbierať nové futbalové skúsenosti v Side. „Prvotné reakcie mojich zverencov boli euforické. Veľmi sa na tento zážitok tešia. Vymysleli sme im naozaj pestrý program.“ Ten samozrejme nebude pozostávať iba z tréningov. Mládenci z Bratislavy majú pred sebou aj tri atraktívne zápasy. „Už deň po príchode nastúpime proti akadémii Galatasarayu Istanbul. Interne sme si tento duel nazvali ako zápas Ligy majstrov. Budeme hrať o 19-tej tamojšieho času (17:00 SEČ) pod umelým osvetlením. Veľkým bonusom je, že toto stretnutie bude prostredníctvom klubového kanála youtube odvysielané v priamom prenose,“ teší Dominika Ivanka možnosť úžasnej konfrontácie. Rovnaký kanál odvysiela aj stredajší zápas jeho zverencov proti Balikesirsporu. Nuž a zápasovou bodkou za tureckým dobrodružstvom bude sobotný súboj s Antalyasporom.

Termín kempu: 22.02. – 03.03.2019
Program zápasov: 23.02. Inter Bratislava – Galatasaray Istanbul (17:00 SEČ)
27.02. Inter Bratislava – Balikesirspor (13:00 SEČ)
02.03. Inter Bratislava – Antalyaspor (13:00 SEČ)
Priame prenosy: všetky zápasy naživo na klubovom kanále youtube

Tréningový kemp žiakov v prímorskej destinácii nie je v našich končinách vecou každodennou. O to väčší rešpekt patrí zainteresovaným, ktorí túto príležitosť mladým športovcom umožnili. „Robíme to pre deti. Pre rast ich športovej výkonnosti. Pre všetkých v klube je to vynikajúci impulz. Keď som aktívne hrával ešte ja, chodievali sme na sústredenia maximálne tak 20 kilometrov od štadióna (smiech). A oni letia do tepla dlhých 2000 kilometrov. Som rád, že máme túto príležitosť. Sme za ňu vďační,“ uzavrel debatu tréner Dominik Ivanko a ponáhľal sa pripraviť si batožinu na sústredenie do Side.

Partneri kempu: Nadácia SPP, Nadácia EPH, VGD Slovakia, Apex, Život na mieru, Urban & partner, Via Jasná, Nová Marianka, Bon point