Inter proti Prešovu o pozíciu nad čiarou ponoru

Ide do tuhého. Inter získal z piatich jarných zápasov iba dva body a v tabuľke klesol „prekliato nízko.“ Až tak nízko, že od zostupovej zóny ho delí iba vyšší počet strelených gólov, než ako ich zaznamenala Lokomotíva. Ďalšie neúspechy môžu byť kritické. Aj preto bude duel s Prešovom ďalší zo série mimoriadnych.

gz0d0367

Situácia je síce vážna, rozhodne však nie zúfalá. V každom z jarných zápasov siahali žltočierni minimálne na bod, často aj na všetky tri. Nedôrazná koncovka, drobná dekoncentrácia či dielo pani Smoly ale zakaždým bodové plány nášho tímu odviali. Najmarkantnejšie to bolo v uplynulom kole v Banskej Bystrici. Inter ešte v 90-tej minúte vyhrával, napokon ale v závere nadstavenia inkasoval a získal iba bod. „Hoci sme na Dukle remizovali po góle v absolútnom závere, chlapci ukázali bojovnosť a súdržnosť. Myslím si, že na týchto parametroch môžeme stavať aj v zápase proti Prešovu. Naše prednosti ale musíme konečne pretaviť aj do výsledkov,“ naznačil spôsob ako získať body Juraj Ančic. Asistent hlavného trénera sa zamyslel aj nad doterajšími zbytočnými stratami: „V doterajších jarných zápasoch mi chýba väčšia efektivita. Príležitosti, z ktorých nás súperi kruto trestajú, my zatiaľ nepremieňame. Príkladom je náš posledný domáci duel proti Dubnici. Hostia skórovali prakticky z prvej šance. A my, hoci sme mali prevahu, v ofenzíve sme sa iba trápili.“

gz0d0301Inter má pred duelom s Prešovom motiváciu ako hrom. Prioritnou je vzdialenie sa od hrozivej čiary ponoru, ďalšou zasa túžba na jar konečne vyhrať, nuž v neposlednom rade chcú chlapci v žltočiernej kombinácií dresov získať prvé jarné bod pred domácim publikom. To ale bude chcieť v ofenzíve vyššiu efektivitu. „Je to o tréningovom procese a o návykoch hráčov. Na zdokonalení našej ofenzívy tvrdo pracujeme. Vieme, že musíme byť efektívnejší,“ burcuje Juraj Ančic. Ideálne by bolo zvýšiť efektivitu už v sobotnom stretnutí proti Prešovu. V septembrovom vzájomnom zápase to naši chlapci zvládli. Hoci prehrávali 0:1, dvoma zásahmi Fedora zápas otočili. Do štatistík uvedeného duelu sa zapísal aj Labuda, ten ale negatívne. Po dvoch žltých kartách bol vylúčený. Inter vyhral v Prešove 2:1 a na tento výsledok chce nadviazať aj v Stupave. Prešov je síce v zóne zostupu, za Interom ale zaostáva iba o jediný bodík. Príprava na víkendový  súboj bude, nakoniec ako vždy, veľmi dôležitá. „Samozrejme, že hru súpera sme si naštudovali, ale chceme sa presadzovať vlastnými zbraňami. Každému oponentovi chceme vnútiť náš štýl. Tvrdo na tom pracujeme a nechceme sa z nášho smeru odkláňať,“ uzavrel predzápasové myšlienky odhodlaným hlasom Juraj Ančic.

Do zápasu proti Tatranu sa nezapojí Charni Ekangamene, ktorý bol v Banskej Bystrici vylúčený. Otázniky visia nad štartom Jakuba Šulca, Vojtecha Tótha ako i autora dvoch jesenných gólov do siete Prešova, Patrika Fedora. Všetkých limitujú drobné zdravotné problémy. Zápas sa začína v sobotu o 16:00 na stupavskom futbalovom štadióne.

 Prejsť na archív článkov