INTER SA POSILNENEJ ŽILINY NEZĽAKOL, OPÄŤ ALE NEZVÍŤAZIL

Počas uplynulého víkendu odohrali futbalisti Interu ďalší zápas. Ich súperom bola Žilina. “Šošoni” pricestovali do Stupavy so zaujímavou zostavou. V základe trénera Slavomíra Konečného sa objavilo viacero osvedčených hráčov z A-čka. Volešák, Holúbek, Kaša ani Diaz ale nad Interom hrajúcim bez viacerých opôr nezvíťazili, nezvíťazili, žiaľ, ani naši chlapci, a tak sa v Stupave body po remíze 1:1 delili.

gz0d0094

Inter Bratislava – MŠK Žilina B 1:1 (1:0)
Góly: 33. Clément Marie – 71. Kurminowski
ŽK: 35. Lochošvili, 87. Kaša
FK Inter Bratislava: Hrdlička – Šalata (C), Tóth, Kochan (77. Jacko), Labuda (74. Vlček), Edson, Bilić, Clement Marie, Takáč, Ekangamene, Pavlović
MŠK Žilina B: Volešák – Anang (77. Jánošík), Kopas, Lochošvili, Holúbek, Ďuriš, Pečovský (C), Rusnák (62. Kurminowski), Diaz, Kaša, Balaj
Rozhodoval: Vlčej – Špivák, Perát
Diváci: 213

Žltočierni nebrali ohľad na zostavu MŠK a od začiatku išli za svojim náročným cieľom. Tým bolo víťazstvo. Z úvodnej územnej prevahy ako i z prvých rohov ale naši chlapci nevyťažili nič. Zápas mal slušné tempo chýbali však šance. Do dobrej príležitosti sa dostal Balaj, Hrdličku ale neprekonal. Prvú veľkú príležitosť domácich videli diváci po polhodine hry. Labuda sa individuálne zbavil brániacich hostí, preniesol ťažisko hry na opačnú stranu ihriska. Na pravej strane sa zmocnil lopty Damien Clément Marie, vylepšil si palebnú pozíciu a prudkou ranou k žrdi otvoril skóre. Tento okamih hostí zaskočil, do prestávky sa už skóre nezmenilo.

Po zmene strán sa skúsenosti MŠK predsa len prejavili. Inter hral sympaticky, snažil sa dotiahnuť duel do víťazného konca. Zápas nestrácal na tempe. Mierna prevaha sa ale preklápala na stranu hostí. Šancu na vyrovnanie si vytvoril Rusnák, zacielil však iba do Hrdličkovej žrde. To čo sa nepodarilo jemu dokázal v 71. minúte striedajúci Kurminowski. Podobne ako Damien v prvom, aj on trafil loptu k žrdi perfektne a rozvlnil sieť. Ďalšie možnosti zmenu skóre nepriniesli. Inter remizoval s tentoraz posilnenou rezervou Žiliny 1:1.

Celý zápas  si môžete pozrieť tu.
Výsledky a program zápasov si môžete pozrieť tu.
Tabuľka II.ligy SFZ
Prejsť do archívu článkov

Najbližší zápas odohráme v sobotu 11. mája proti KFC Komárno na Futbalovom štadióne KFC Komárno.