Inter sa rozlúči s domácim prostredím v dueli proti Šamorínu

loky_inter-7
Futbalistov Interu čaká už dnes domáca rozlúčka s aktuálnym ročníkom II. ligy. Naše mužstvo v uplynulom kole v Komárne prehralo a definitívne stratilo šancu na záchranu. Napriek tomu ale Inter stále má o čo hrať. Keď už sa to nepodarilo dosiaľ, bolo by dobré pokúsiť sa o prvú jarnú výhru aspoň v závere sezóny. Ďalším motivačným prvkom by mala byť snaha dohrať posledné dva duely so cťou, nuž a v neposlednom rade by mohol byť dnešný duel aj príležitosťou vrátiť Šamorínu vysokú jesennú prehru.

V uplynulom ročníku sa vo vzájomných dueloch zrodili dve remízy. V Stupave bezgólová, v Šamoríne sa oba tímy rozišli po výsledku 1:1. Náš gól zaznamenal Labuda. Zápas v aktuálnom ročníku bol ale z úplne iného cesta. Futbalisti ŠTK vyhrávali už v 5. minúte 2:0 a rýchlo získaný náskok si nielenže ustrážili až do konca, ale s pribúdajúcimi minútami ho ešte zveľadili. Paradoxom je, že Inter zaznamenal viac streleckých pokusov ako domáci, lenže naši chlapci mali mimoriadne vychýlenú mušku. Z 12-tich striel mierili medzi žrde iba tri.

FAKTY ZA JESENNÉHO VZÁJOMNÉHO ZÁPASU

Góly: 3., 28. a 52. Matheus Pato, 5. Štrbák, 68. Čunta – 82. Baldovský
ŽK: 27. Morgos, 58. Quintón
Rozhodovali: Kristián Micheľ – Radoslav Bobko, Roman Poracký
Divákov: 350
Šamorín: Rožník – Marič-Bjekič, Pončák (C) (73. Pittner), Štrbák, Fujak – Šmehyl (66. Mezovský), Knotek, Matheus Pato (70. Pančík) – Almaský, Sabler, Čunta
Inter: Morgos – Štrba (36. Pavlović), Šalata, Kochan, Labuda, Gilian (46. Tóth), Quintón, Baldovský (C), Damien Marie, Olatunji (80. Svečula), Adekunle Issa

V poslednom domácom zápase aktuálneho ročníka sa do zostavy vracia vyliečený kapitán Jakub Šulc. Po odpykaní si disciplinárneho trestu bude k dispozícii aj najlepší jarný strelec Issa. Jeho tri góly síce Inter k víťazstvu nepriviedli, ale keďže Jakub ako aj Issa sú oddýchnutí, spoločnými silami by sa mohli pokúsiť poriadne prevetrať defenzívu ŠTK. Kým táto dvojica hlási návrat, trénerom nebudú k dispozícii Patrik Fedor, Andrej Štrba, Andrej Labuda, Ronald Takács ani Martin Vlček.

Šamorín bol ešte pred troma kolami namočený v boji o záchranu až po uši. Lenže výhry so žilinskou rezervou a Lipanmi ako i remíza s Komárnom futbalistov ŠTK upokojili a v konečnom dôsledku aj zachránili. Najlepšími jarnými strelcami súpera sú Peu a Almási. Obaja dali po tri góly. Trojgólového jarného strelca máme v zostave aj my. Je ním Issa, ktorý je po dvojzápasovej vynútenej disciplinárnej pauze trénerom opäť k dispozícii.

57606566_824108151281639_8968444605188014080_n