Inter vo finále Champions Trophy aj proti FC Liverpool

Futbalistov Interu do 12 rokov čaká mimoriadne zaujímavý víkend. Už v piatok cestujú zverenci Dominika Ivanka do rakúskeho Hohenems. Mesto neďaleko hraníc so Švajčiarskom leží na rieke Rýn, ale z pohľadu našich chlapcov je oveľa dôležitejšie to, že sa tam nachádza veľký futbalový komplex. A práve doň mieria mladí futbalisti. Ako organizátori jedného z kvalifikačných turnajov získali miestenku na celosvetové finále.

chtu12

Na vyvrcholení turnaja sa predstaví celkovo 48 tímov zo 16-tich krajín. Slovensko bude okrem Interu reprezentovať aj Akadémia Petržalky. Nuž a zastúpenie na finálovom turnaji majú samozrejme aj najsilnejšie európske futbalové krajiny. Tie vyslali do Rakúska svoje elitné tímy. Talianov bude reprezentovať FC Parma, španielskej vlajke budú chcieť urobiť radosť chlapci z Valencie a kolíska futbalu vyslala na podujatie chlapcov z akadémie FC Liverpool. „The reds“ sa predstavia v rovnakej skupine ako Inter!!! Naši mládenci tak dostanú na Deň detí krásny darček. Iba štyri hodiny pred veľkým finále Ligy majstrov Tottenham Hotspur – FC Liverpool si zahrajú proti mládežníckemu výberu jedného z finalistov. Ďalšími skupinovými rivalmi Žltočiernych budú nemecký Berlín United, švajčiarsky Footeco Oberwallis ako i domáce výbery FC Dornbirn a SV Wienerberg. Všetky zápasy v skupine sú na programe v sobotu 1. júna.

SKUPINA E, ROZPIS ZÁPASOV INTERU
Inter Bratislava – Berlin United (14:00 h)
Inter Bratislava – SV Wienerberg (15:15 h)
Inter Bratislava – Footeco Oberwallis (16:05 h)
Inter Bratislava – FC Liverpool (16:55 h)
Inter Bratislava – FC Dornbirn (18:35 h)

Mladí Interisti sa na veľké podujatie chystali v upršaných podmienkach. V príprave si ale nijaké úľavy nedopriali. „To v žiadnom prípade. Všetko, čo sme mali na pláne, to sme aj absolvovali. Viacero tréningov sme mali aj v hale,“ vysvetlil Dominik Ivanko, tréner výberu chlapcov do 12 rokov. Turnaj v Rakúsku majú všetci jeho zverenci zaznačený v kalendároch červenou farbou. Sobotných zápasov sa už nevedia dočkať. „Dá sa povedať, že už máme po sezóne a tak sa koncentrujeme len na záverečné dva turnaje. Po rakúskom finále Champions Trophy nás ešte čaká Třebíč Open v Česku. Chalani sa na tieto podujatia veľmi tešia,“ odhaľuje tréner atmosféru v kabíne. Pozornosť mládencov sa upiera prioritne na podvečerný duel proti Liverpoolu. „Už to, že nastúpime proti takému slávnemu klubu je unikát. Veľkým bonusom navyše je ale fakt, že s Liverpoolom budeme hrať v rovnaký deň, ako sa ich prvý tím predstaví vo finále Ligy majstrov,“ teší Dominika Ivanka zaujímavá súhra okolností.

Mladíci z akadémie „The reds“ patria na finálovom turnaji Champions Trophy medzi horúcich favoritov. Veď posledné, dva ročníky veľkolepého podujatia vyhrali. Dobré umiestnenie by chcel získať aj Inter. „Moji chlapci zdolali vlani AS Rím, tento rok si poradili s Galatasarayom Istanbul. Pokiaľ si ustrážia v hlave absolútnu koncentráciu a budú mať aj kúsok šťastia, verím, že môžu prekvapiť,“ zamýšľa sa šéf realizačného tímu a odhodlaným hlasom dodáva: „Keď podáme 120 percentný výkon a napriek tomu prehráme, s radosťou zatlieskame súperovi a uznáme, že bol lepší. My ale budeme vedieť, že sme pre dobrý výsledok urobili úplne všetko. Do zápasov nesmieme ísť ustráchaní. Naopak, zdobiť nás musí sebavedomie. Tak ako to bolo po väčšinu sezóny. S účinkovaním mojich chlapcov v nej som veľmi spokojný. Zišla sa perfektná partia chlapcov a veľmi podstatný bol aj prínos rodičov.“

PARTNERI
57286245_268481247437676_4381236580338106368_n