Inter vybojoval doma prvý bod a prvýkrát na jar neinkasoval

V 25. kole II. ligy sa stretli dva tímy s diametrálne odlišnými cieľmi. Inter bojuje o holý druholigový život, naopak Popradčania veľmi reálne poškuľujú po postupe do Fortuna ligy. V prospech hostí hovorili aj jarné výsledky oboch súperov. Inter totiž prikvačila jarná výsledková kríza . Zo siedmych duelov vydolovali iba dva body. Naopak podtatranci cestovali do Stupavy plní sebavedomia, posilnení ziskom deviatich bodov z posledných troch zápasov. Favorit stretnutia bol teda jasný, naši chlapci sa ale na ťažkého súpera dobre pripravili.

gz0d0092

FK Inter Bratislava – FK Poprad 0:0 (0:0)
Inter: Hrdlička – Štrba, Šalata, Tóth, Labuda, Šulc (C) (85. Černák), Fedor (73. Takács), Baldovský (75. Vlček), Adekunle Issa, Haladej, Pavlović
Poprad: Knurovský – Maslo (78. Maťaš), Luberda, Horváth, Zekucia, Zošák (C) (46. Jančo), Pajer, Šesták (72. Streňo), Gallovič, Kukoľ, Enzo Acosta
ŽK: 27. Šalata – 39. Kukoľ, 61. Pajer, 65. Horváth
Divákov: 143
Rozhodovali: Boris Marhefka – Michal Tomčík, Matej Zemko

Inter nehľadel na predzápasové prognózy a snažil sa hrať svoju hru. Od začiatku mali zverenci Miroslava Janteka miernu územnú prevahu. Tá mohla byť ešte výraznejšia, ale až príliš úzkostlivý rozhodca Marhefka akcie domácich až príliš často zabrzdil. Našim chlapcom sa napriek tomu podarilo dopraviť loptu do siete. Plynula 31. minúta, Štrba získal v strede ihriska loptu, posunul ju Šulcovi, ten následne kolmicou našiel Issu a ten, napriek tomu, že bol zastavený brankárom na hranici nedovoleného zákroku, prestrčil loptu na Fedora, ktorý ju doklepol do brány. Namiesto gólovej radosti ale prišiel krutý verdikt rozhodcu, ktorý gól pre údajný ofsajd neuznal. V prvom polčase boli naši chlapci lepším tímom. Dominanciu potvrdila nie len častejšia kontrola lopty, ale aj pomer rohových kopov. V prvom polčase ich Inter rozohral päť, hostia sa k rohovej zástavke nedostali ani raz. Po záverečnom hvizde bol pomer týchto štandardných situácií dokonca 8:0.

Interisti sa snažili aj po zmene strán. Do najväčšej šance sa dostal Šulc. Toho našiel presným centrom Labuda, ale náš kapitán nezacielil hlavou z dobrej pozície medzi žrde. Najnebezpečnejšia akcia hostí sa zrodila v 54. minúte po individálnom prieniku Acostu, ale z dobrej pozície pálil len nad bránu Hrdličku. Aktéri na ihrisku nepremenili ani ďalšie príležitosti a tak sa duel skončil bezgólovou remízou. Pre Inter to znamená zisk vôbec prvého jarného bodu v Stupave a zároveň prvý jarný duel bez inkasovaného gólu.

Miroslav Jantek: „Po zápase v Skalici sme boli s prístupom niektorých hráčov sklamaní a tak sme pristúpili k viacerým zmenám v základnej zostave. Niektorí hráči sa presunuli z ihriska na lavičku, iní dokonca na tribúnu. Chalani, ktorí ich nahradili nás rozhodne nesklamali. V zápase proti Popradu dostal prednosť charakter pred futbalovým majstrovstvom. Všetci moji zverenci hrali proti ťažkému súperovi maximálne zodpovedne. Hostí sme prakticky do ničoho nepúšťali. Až v závere, keď sme išli trošku do rizika, sa zrodila jediná šanca súpera. Ak by sme z nej inkasovali, bolo by to vzhľadom k vývoju stretnutia veľmi kruté. Opäť sme sa trápili v koncovke. Chlapci neriešili situácie ideálne. Finálne prihrávky prichádzali buď príliš skoro, alebo naopak neskoro. Treba ale povedať, že v tomto zápase nás zdobila zodpovednosť. Za každú cenu sme chceli vyhrať, nepodarilo sa nám to a sme samozrejme sklamaní. Verím ale, že aj tento bod bude mať v konečnom účtovaní svoju hodnotu. Na záver by som rád povedal, že po zápase by sa nám mali ospravedlniť rozhodcovia. Doteraz nechápem prečo nám neuznali regulárny gól. Táto situácia výrazne ovplyvnila priebeh zápasu a samozrejme aj výsledok.“

Celý zápas  si môžete pozrieť tu.
Výsledky a program zápasov si môžete pozrieť tu.
Tabuľka II.ligy SFZ
Prejsť do
archívu článkov

Najbližší zápas odohráme v nedeľu 28. apríla proti FC Lokomotíva Košice na Futbalovom ihrisku Družstevná pri Hornáde.