Inter zaznamenal ďalšiu prehru, bez viacerých opôr nestačil na Komárno

Futbalisti Interu nezvíťazili ani vo svojom 11-tom jarnom zápase. Po prehre v Komárne navyše definitívne stratili šancu na zachovanie si účasti v budúcoročnej II. lige. Do konca súťaže ostávajú už iba dve kolá, za 12-tou Lokomotívou, ktorá si drží poslednú záchranársku pozíciu, zaostávajú naši chlapci o 9 bodov. Ostávajúcimi súpermi Interu sú Šamorín a Lipany.

komarno_inter-17

KFC Komárno – Inter Bratislava 3:1 (2:0)
Góly: 38. Domonkos, 43. Nurković, 55. Mészáros – 64. Marie
ŽK: 13. Nurković, 79. Domonkos – 80. Ekangamene
Rozodovali: Sedlák – Štrbo, Špivák
Divákov: 573
KFC Komárno: Slávik – Ujlaky D., Antálek, Ondruš, Kren, Šimko, Domonkos, Zemko, Meszáros (71. Ujlaky), Pinte (67. Rymarenko, 84. Kupec), Nurković (C)
FK Inter Bratislava: Hrdlička – Šalata (C), Tóth, Kochan, Labuda (60. Vlček), Quintón  Christina (64. Ekangamene), Baldovský, Damien Marie, Takács, Haladej (67. Gilian), Pavlović

Favoritom zápasu boli domáci, ale v prvej polhodine boli nebezpečnejšími naši chlapci. V 9-tej minúte dobre zapresovali, získali loptu a Damien Marie sa rútil sám na brankára domácich. Slávik ale svoj tím podržal. A podržal ho aj v 22. minúte, keď si poradil s Baldovského pokusom. Záverečná časť prvého dejstva ale patrila domácim. V 38. minúte sa Pinte presadil cez Tótha, odcentroval a nikým nepokrytý Domonkoš pohodlne otvoril skóre. Ubehlo iba päť minút a Hrdlička lovil loptu zo siete opäť. Haladej stratil na polovici súpera loptu, autor úvodného gólu Domonkos vysunul kolmou prihrávkou Nurkoviča a ten z hranice pokutového územia prudkým lobom prekonal brankára Interu. Do kabín tak odchádzali naši chlapci s dvojgólovým mankom.

To sa po zmene strán ešte navýšilo. Plynula 55. minúta keď Mészaroš vystihol Pavlovićovu prihrávku. Agilný hráč Komárna sa zmocnil lopty na vlastnej polovici a nabral priamy smer k Hrdličkovej bráne. Domáci futbalista sa vyhol všetkým našim brániacim hráčom a bez väčších problémov zvýšil náskok domácich na 3:0. O čestný úspech našich farieb sa postarala dvojica legionárov Quintón – Damien. Prvý vymyslel pohotovú kolmicu do šestnástky súpera, nuž a ten druhý si na skvelú prihrávku perfektne nabehol a ešte lepšie zakončil. Skóre sa potom už nezmenilo. Inter bez zdravotne indisponovaných Jakuba Šulca, Andreja Štrbu a Patrika Fedora ako i bez suspendovaného Issu prehral v Komárne 1:3.

Celý zápas  si môžete pozrieť tu.
Výsledky a program zápasov si môžete pozrieť tu.
Tabuľka II.ligy SFZ
Prejsť do archívu článkov

Najbližší zápas odohráme v sobotu 18. mája proti Šamorínu na Futbalovom štadióne v Stupave.