Inter zdolal nováčika rozdielom triedy

gz0d0224

Zverenci Miroslava Janteka zdolali v zápase 15.kola II. ligy SFZ nováčika ŠK Odeva Lipany 4:1. Už v ôsmej minúte sa domáci celok dostal do vedenia po góle Jacka. O desať minút neskôr pridal svoj deviaty gól sezóny kapitán tímu Jakub Šulc. V druhom polčase zaznamenali jeden presný zásah Šalata a Kochan.

FK Inter Bratislava : ŠK Odeva Lipany 4:1 (2:0)

FK Inter Bratislava: Goga – Štrba, Šalata, Tóth, Labuda (75.Pavlović), Šulc (C), Christina, Baldovský, Marie (46.Vlček), Jacko (59.Kochan), Issa
ŠK Odeva Lipany: Bartoš (C) – Popovec, Kraľovič, Vilkovský (62.Jusko), Dlugoš, Vysočan (46.Špak), Blaško, Janič (82.Gomoľa), Poremba, Haščák, Kamenec
Góly: 8. Jacko, 18. Šulc, 52. Šalata, 77.Kochan – 50. Janič (PK)
ŽK:   28. Jacko, 60. Tóth – 19. Popovec  37. Popovec (ČK), 53. Poremba, 69. Dlugoš
Rozhodovali: Maroš Libiak – Daniel Poláček, Michal Budáč
Počet divákov: 211

Žltočierni vstúpili do zápasu aktívne. Prvýkrát sa skóre zápasu menilo už v 8. minúte, keď sa po výbornej individuálnej akcii Issu strelecky presadil uzdravený Jacko. Interisti pokračovali vo svojej kombinačnej hre, ktorá vyústila do druhého presného zápisu. Tentokrát vsietil už svoj 9. ligový gól kapitán mužstva Šulc. V 37. minúte bol po druhej žltej karte vylúčený hosťujúci Popovec, a tak Interisti dohrávali zápas v početnej výhode. Do kabín sa išlo za stavu 2:0.

Domáci si hneď v úvode druhého polčasu mierne skomplikovali situáciu. V 50.minúte mali hostia výhodu pokutového kopu, ktorý bezpečne premenil Janič. Odpoveď však prišla takmer okamžite. Po rohovom kope a hlavičkovom priťuknutí Baldovského sa premiérovo v sezóne trafil stopér Šalata. Žltočierni od toho momentu držali stretnutie pevne v rukách, skóre sa mohlo viackrát navyšovať. Ujala sa však až strela Kochana, ktorý sa v 77.minúte krásne trafil z priameho kopu, a tým dal definitívnu bodku za zápasom. Po výsledku 4:1 ostali 3 body zaslúžene doma.

Miroslav Jantek, tréner FK Inter: Zápas sme výsledkovo zvládli.  Strelili sme dva dôležité góly hneď v úvode zápasu. V závere prvého polčasu po vylúčení súperovho hráča sme mali mať jasne navrch. Prišla však pasáž, v ktorej sme ľahkovážne strácali loptu, s čím som nebol spokojný. V druhom polčase, napriek tomu, že súper dokázal znížiť rozdiel v skóre, sme mali opäť hru jasne v rukách. Bolo už len otázkou skóre ako zápas skončí.

Pavol Vytykač, tréner ŠK Odeva Lipany:  Dva rýchle góly a vylúčenie zmarili naše plány uspieť v tomto zápase. V druhom polčase sme dali kontaktný gól, ale o chvíľu inkasovali tretí. Snažili sme sa aj o desiatich hrať aktívne, avšak škoda dvoch šancí za stavu 3:1. Inter vyhral zaslúžene.

Celý zápas  si môžete pozrieť tu.
Výsledky a program zápasov si môžete pozrieť tu.   Upozorňujeme na zmenu dátumu 17. kola.
Bulletin InterGól k zápasu 15.kola si môžete stiahnuť tu.