Inter získal ďalší bod, v Banskej Bystrici ale siahal na všetky tri

img-2831_gc

Inter má za sebou ďalší mimoriadne smolný duel. V Banskej Bystrici sa nám prihodilo to, čo sa počas jari stáva pravidelne. Gól v záverečnej fáze stretnutia opäť zapríčinil stratu dôležitých bodov. Tentoraz súper vyrovnal až v 3. minúte nadstaveného času. Zo Štiavničiek si tak tím Miroslava Janteka neprináša vytúžené tri, ale iba jediný bod.

MFK Dukla Banská Bystrica — FK Inter Bratislava 1:1 (0:0)
Góly: 90+. Laksík – 58. Haladej
ŽK: 79. Kupčík – 45. Ekangamene, 45. Haladej.
ČK: 62. Ekangamene (po 2 ŽK).
Divákov: 632
Rozhodovali: Patrik Papuča – Juraj Halíček, Simeon Vass
Dukla: Krejčí – Vajda, Kupčík, Prikryl – Migaľa, Snitka, Willwéber (77. Malík), Savić (10. Dolný) – Starší, Vaščak (15. Laksik), Polievka
Inter: Hrdlička – Šalata (C), Labuda, Fedor, Quintón Christina (70. Štrba), Damien Marie, Jacko (67. Kochan), Adekunle Issa (82. Gilian), Ekangamene, Haladej, Pavlović

xc

V úvode duelu dali o sebe vedieť ako prví domáci, Willwéberovu strelu spoza pokutového územia ale Hrdlička pokryl. Rovnako aj neskorší pokus Polievku. Na opačnej strane to skúšal Damien. Po jeho prieniku sa dostal ku koncovke Fedor, domáca defenzíva odvrátila nebezpečenstvo na roh. Dukla mala následne aj personálne problémy. Ešte do 15-tej minúty musela vynútene stiahnuť z ihriska kapitána Savića i skúseného Vaščaka, ktorých nahradili Dolný a Laksik. No a práve po Dolného prihrávke pätou sa dostal do príležitosti Polievka, Hrdlička, ale aj túto situáciu zvládol. Brankár žltočiernych vynikol aj v závere polčasu. Po rohovom kope zneškodnil Prikrylovu hlavičku. Prvý polčas zmenu skóre nepriniesol, obaja brankári odchádzali do kabín s čistým štítom.

gg

Góly padali až po zmene strán. Napĺňala sa hodina hracieho času, keď Damien rozohral rohový kop. Ten upratal medzi žrde hlavou Haladej, Inter vyhrával 1:0. Ďalší gól nášho tímu visel vo vzduchu pri rýchlej kontre a prečíslení. Issa nabil Jackovi, ten ale Krejčího v bráne Banskej Bystrice neprekonal. A čo bolo ešte horšie, v snahe dokončiť akciu sa Charlie Ekangamene stretol v súboji s domácim brankárom, čo rozhodca posúdil ako faul nášho hráča. Nasledovala žltá karta a keďže tá bola už jeho druhou, nasledoval predčasný odchod pod sprchy. Inter napriek oslabeniu umne bránil. Domácich prakticky do ničoho nepúšťal. Výsledkový bič plieskal až na konci. V absolútnom závere nadstaveného času vyslal Polievka center a ten si našiel hlavu Laksika. Nekompromisná koncovka znamenala, že Interu víťazstvo doslova uniklo medzi prstami. V Banskej Bystrici zaznamenal remízu 1:1.

Juraj Ančic, asistent trénera: Úvodných 10 min sme boli dominantným tímom. V zápase mi chýbala väčšia futbalovosť, ale to bolo spôsobené aj mizerným terénom. Najmä v prvom polčase sa naši hráči v strede ihriska nepohybovali správnym spôsobom. Tento nedostatok nahrádzali bojovnosťou. A to najmä v druhom polčase. Táto vlastnosť bola dôležitá najmä po vylúčení Charlieho. Na oslabenie sme reagovali striedaniami. Do hry sme zapojili vhodné tipy hráčov a zmenili sme rozostavenie. Dukla hrala v tom čase pomerne vysoko, my sme hrali v rozostavení 4 – 4 – 1, pričom najvyššie bol Kochan. Vždy, keď získal loptu, pokúšali sme sa s krídlami o rýchle kontry. Snahu súpera sme dlho eliminovali. Keď sme dostali gól, samozrejme, že to zabolelo. Hoci sme v Banskej Bystrici neboli lepším tímom, dva body sme stratili.