Interisti opäť nedali súperovi šancu. Na domácej pôde zdolali Ivanku pri Dunaji.

Zverenci Michala Pančíka privítali v 10.kole TIPOS III.ligy Bratislava tím FK Slovan Ivanka pri Dunaji. Súpera zdolali 6:2. Dva presné zásahy si pripísali Lukáš Pollák a Tomáš Majtán. Po jednom góle pridali Ondrej Zeleník a Matúš Antošík.

gz0d0044-_

FK Inter Bratislava : FK Slovan Ivanka pri Dunaji 6:2 (2:1)

Zostava FK Inter Bratislava: Daniel Goga, Patrik Lörincz, Andrej Kučerka (72.Matúš Antošík), Vojtech Tóth, Lukáš Pollák, Tomáš Majtán (C), Adrián Pančík, Kristián Černák (85.Richard Hrebačka), Ondrej Zeleník  (64.Patrik Špak), Paulo Junior dos Santos Gomes, Richard Križan
Góly: 6.Zeleník, 17. a 71.Pollák, 74.Antošík, 85. a 90.+Majtán
ŽK: 35.Majtán, 60.Kučerka, 75.Pollák, 76.Goga

Zostava FK Slovan Ivanka pri Dunaji: Matej Škoda, Marek Sokol (79.Lukáš Lovás), Viktor Hall, Vasyl Pitra, Ľubomír Paraska, Michal Sokol (46.Martin Lepko), Tomáš Bremser (88.Dávid Figura), Matej Ružička (C), Michal Kobal (88.Juraj Macho), Marek Beseda, Michal Szabó (71.Jakub Lukáč)
Góly: 36. Marek Sokol (pk), 68.Viktor Hall
ŽK: 39. Marek Sokol
ČK: 39.Ružička

Zápas sa odohral bez prítomnosti divákov.
Rozhodovali: Petra Pavlíková, Peter Martinkovič, Marcel Dubravecfoto: Anton Martinec

Od úvodu zápasu sa hral svižný futbal. V 5. minúte zápasu zbehol po prvej strane Tóth, spätnou prihrávkou našiel Zeleníka, ktorý však vo vyloženej šanci netrafil dobre loptu. Už o minútu si to vynahradil, keď z hranice šestnástky pekne umiestnil svoju strelu a prekonal brankára hostí – 1:0. V 14. minúte prišla ďalšia veľká šanca žltočiernych. Pollákov center z ľavej strane zasiahol v sklze Černák, Škoda v bráne hostí však stál na správnom mieste a na dvakrát odvrátil nebezpečenstvo. 17. minúta priniesla opäť zmenu skóre. Rýchlu akciu predviedli Tóth s Černákom, druhý menovaný ako na podnose ponúkol gól Pollákovi, ktorý sa zoči voči Škodovi nemýlil. V 30. minúte sa rútil na bránku Kučerka, jeho strela skončila len nad bránou. Žltočierni držali umne loptu na svojich kopačkách, hostia sa len sporadicky dostávali ku Gogovi. V 35. minúte sa však po skrumáži a ruke Majtána v domácej šestnástke pískala jedenástka. K lopte sa postavil Marek Sokol a bezpečne prekonal Gogu – 2:1. V 39. minúte sa na ihrisku červenalo. Po nebezpečnom zákroku na Zeleníka videl hosťujúci kapitán Ružička červenú kartu. Za tohto stavu sa išlo do kabín.

Druhý polčas nám opadlo tempo hry. Dlhé minúty sa nedialo nič zaujímavé. V 61. minúte sa sám na brankára rútil Černák, brankár hostí však loptu za svoj chrbát nepustil. 68. minúta priniesla vyrovnanie. Po rohovom kope sa hlavou presadil Hall. Tento stav však netrval dlho. V 71. minúte sa po peknej nacvičenej akcii z priameho kopu presadil po druhýkrát v zápase Pollák – 3:2. Neubehli ani tri minúty a Škoda lovil loptu zo siete po štvrtýkrát. Po peknej a rýchlej akcii sa z hranice šestnástky oprel do lopty Antošík a bombou takmer roztrhol sito. V 76. minúte bol rozruch aj na druhej strane. Goga vyboxoval center do šestnástky, zároveň však zasiahol aj hráča hostí. Rozhodca zápasu prekvapivo ukázal na pokutový kop. Nepomohli ani protesty domácich hráčov. K lopte sa postavil tentokrát Hall, ale Goga skvelým zákrokom zneškodnil ponúknutú šancu hostí. Prišla 85. minúta a o slovo sa už tradične prihlásil aj domáci kapitán. Pollákov center dokázal „Majty“ hlavou presne usmerniť za Škodov chrbát – 5:2. Svoje strelecké kvality potvrdil ďalším gólom aj v nadstavenom čase a tak dal definitívnu bodku za dnešným zápasom. Žltočierni zaslúžene zvíťazili 6:2 a natiahli víťaznú šnúru na 3 zápasy.

Celý zápas si môžete pozrieť na Futbalnete.
Rozpis zápasov
 tu.
Prejsť do archívu článkov.