Interisti opäť okúsili chuť víťazstva, Tomášov zdolali vysoko 6:1

Zverenci Michala Pančíka zvíťazili v stretnutí 8. kola TIPOS III.ligy Bratislava na domácom trávniku nad súperom ŠK Tomášov 6:1. Dvakrát sa presadil kapitán tímu Tomáš Majtán, po jednom góle si pripísali Kelvin Pires, Lukáš Pollák, Samuel Baláž a Andrej Kučerka.

gz0d0058foto: Anton Martinec

FK Inter Bratislava : ŠK Tomášov 6:1 (3:0)

Zostava FK Inter Bratislava: Daniel Goga, Patrik Lörincz (76.Patrik Špak), Andrej Kučerka, Vojtech Tóth (66. Matúš Antošík), Lukáš Pollák (74.Richard Hrebačka), Patrik Kochan, Tomáš Majtán (C), Adam Tučný, Paulo Gomes (59.Samuel Baláž), Kelvin Pires, Tomislav Knežević (74.Ondrej Zeleník)
Góly: 17. a 42.Tomáš Majtán, 26. Kelvin Pires, 69.Lukáš Pollák, 80. Samuel Baláž, 89. Andrej Kučerka

Zostava ŠK Tomášov: Kristián Kováč, Martin Baďura (C), Adam Brodziansky, Enrico Okrucký, Viktor Kálmán, András Šándor, Viktor Kudláček, Joao Freiras, Michal Englman,, Roman Konečný, Filip Múdry (77.Tomáš Marhula)
Góly: 77.Roman Konečný

Počet divákov: 159
Rozhodovali: Mária Krčová, Marko Polák, Milan Kardelis

Začiatok zápasu bol opatrný z oboch strán. Loptu mali častejšie na kopačke domáci hráči. Až prišla 17. minúta, do lopty sa z hranice šestnástky oprel Majtán a po prvýkrát v zápase prestrelil Kováča v bráne hostí. V 26. minúte si po rohovom kope najvyššie vyskočil stopér Pires a peknou hlavičkou prekonal Kováča po druhýkrát – 2:0. Onedlho sa mohli radovať aj hostia. Konečný sa rútil na bránu Gogu, avšak ten jeho strelu zneškodnil. V 38. minúte sa na bránu hostí rútila osamotená dvojica Gomes – Pollák, zoči voči Kováčovi však druhý menovaný mieril len do žrde. V 42. minúte sa dostal k slovu opäť kapitán žltočiernych. V šestnástke sa pekne zbavil dvoch protihráčov a ľavou nohou presne umiestnil svoju strelu. Kováč bol bezmocný – 3:0. O minútu nato mohol „Majty“ zavŕšiť hattrick, ale z tesnej blízkosti minul bránu.

Druhý polčas pokračoval v podobnom duchu. Najskôr sa zastreľoval aktívny Tučný, po ňom to opäť skúšal Majtán. Zmenu skóre priniesla až 69. minúta, keď odrazenú loptu umiestnil do brány Pollák. V 77. minúte hostia znížili. Krížna strela Konečného prekvapivo zapadla za chrbát Gogu – 4:1. Domáci však okamžite zareagovali, Majtán ponúkol gól navrátilcovi do zostavy Balážovi, ktorý usmernil loptu do prázdnej brány. Bodku za stretnutím dal v 89. minúte svojím prvým gólom Kučerka, ktorý ťažil z peknej akcie Tučného. Interisti si v domácom stretnutí po výsledku 6:1 napravili chuť, odmenou im bol okrem troch bodov aj potlesk divákov po konečnom hvizde.

Rozpis zápasov tu.
Prejsť do archívu článkov.