Interisti opäť uštedrili súperovi päť gólov

Zverenci Michala Pančíka zvíťazili v stretnutí 5. kola TIPOS III.ligy Bratislava na domácom trávniku nad súperom z Bernolákova 5:1. Dva presné zásahy zaznamenal kapitán tímu Tomáš Majtán. Po jednom góle si pripísali Samuel Baláž, Dominik Rohárik a Lukáš Pollák.

gz0d0242
Foto: Anton Martinec

FK Inter Bratislava : ŠK Bernolákovo 5:1 (2:0)

Zostava FK Inter Bratislava: Daniel Goga, Patrik Lörincz, Andrej Majtán (65.David Duduc), Andrej Kučerka, Lukáš Pollák, Patrik Kochan (65.Ondrej Zeleník), Tomáš Majtán (C) (70.Peter Udvorka), Alan Dolán, Kristián Černák (33.Dominik Rohárik), Matúš Antošík, Samuel Baláž (70.Adam Karabín)
Góly: 12.Samuel Baláž, 29. a 65. Tomáš Majtán, 50. Lukáš Pollák, 58.Dominik Rohárik
ŽK: 53. Andrej Kučerka

Zostava ŠK Bernolákovo: Ladislav Tóth, Igor Da Silva (70.Jakub Seneši), Matheus Oliveira, Michal Grohoľ, Pedro De Assis, Wagner Junior, Dominik Alexik (46.František Šporánek), Andrej Mravec ©, Tomáš Nagy (46.Štefan Krištofič), Marek Paštrnák, Patrik Procházka (59.Peter Kročka)
Góly: 80.František Šporánek
ŽK: 22. Matheus Oliveira

Počet divákov: 185
Rozhodovali: Marcel Dubravec, Peter Hegedüs, Marko Polák

Interisti začali svoje plány napĺňať už v 12. minúte. Černák elegantne prešiel cez dvoch hráčov, prihral na šestnástku Balážovi, ktorý chladnokrvne prekonal brankára hostí. Už o minútu neskôr predviedli Interisti rýchlu akciu, Andrej Majtán zakončil len do rúk Tótha. V 16. minúte Černák vysunul Polláka, ten si obhodil Tótha, ale z veľkého uhlu už nedokázal umiestniť loptu do brány. Onedlho sa mohol presadiť aj kapitán tímu Majtán, ale jeho hlavička smerovala opäť do rúk Tótha. V 29. minúte našiel dlhý Lörinczov pas Černáka, ten si loptu zasekol, pričom ho hosťujúci obranca fauloval v pokutovom území. K lopte sa postavil Tomáš Majtán a bez problémov prekonal brankára hostí. V 39. minúte sa do lopty oprel Kochan, jeho krásnu strelu domáci brankár stihol vyraziť do bezpečia. Záver polčasu patril hosťom, jedna z brazílskych akvizícií z Bernolákova sa rútila na Gogu, ten však loptu za svoj chrbát nepustil.

Hneď v úvode druhého polčasu Majtán vyskúšal pozornosť Tótha. V 50. minúte sa opäť menil stav stretnutia. Na dlhý nákop z obrany si nabehol Pollák, ktorý sa rútil sám na brankára hostí a s prehľadom ho prekonal – 3:0. V 56. minúte si na milimetrovú prihrávku Baláža nabehol Majtán, ale jeho strela mierila len do brankára hostí. V 58. minúte však bol opäť prekonaný. Tomáš Majtán krásne vysunul Rohárika, ten si obhodil brankára a zasunul loptu do prázdnej brány – 4:0. K slovu sa opäť dostali aj hostia. Využili otvorenú obranu žltočiernych a Da Silva nastrelil žrď Gogovej brány. V 65. minúte strelil druhý gól v zápase Tomáš Majtán, po vyšachovaní obrany preňho nebol problém skórovať do prázdnej brány. V 75. minúte preniesol loptu Pollák na Rohárika, ktorý už prekonal brankára, ale na bránkovej čiare ho zastúpil jeden z jeho obrancov. V 80. minúte sa hostia predsa len presadili. Šporánkova tečovaná strela skončila za chrbtom Gogu. V poslednej minúte sa ešte do šance dostal Pollák, ale skóre stretnutia sa už nezmenilo. V 5. kole sme po dobrom výkone zaslúžene zvíťazili 5:1.

Rozpis zápasov tu.
Prejsť do archívu článkov.