Interisti zvíťazili na pôde súpera OFK Dunajská Lužná

Zverenci Michala Pančíka zvíťazili v zápase 11.kola TIPOS III.Ligy Bratislava na pôde OFK Dunajská Lužná 1:3. Autorom nášho jediného gólu bol kapitán tímu Tomáš Majtán.

gz0d0048

OFK Dunajská Lužná : FK Inter Bratislava 1:3 (1:2)

Zostava OFK Dunajská Lužná: Michal Vojtech (C), Miloš Angelovič, Marko Kotrík, Martin Lukáč, Juraj Ficko (76.Jakub Kertis), Stanislav Ducár (69.Kristian Sehediy), Marek Tesárik, Kristián Guľaš, Michal Dziaba, Toheeb Olayemi Taiwo, Tomáš Pogač
Góly: 15. Miloš Angelovič, 18. a 44. Marek Tesárik (vlastné góly)
ŽK: 88. Marek Tesárik
ČK: 2. Tomáš Pagáč

Zostava FK Inter Bratislava: Daniel Goga, Patrik Lörincz, Patrik Kochan (3.Ondrej Zeleník – 75.Patrik Špak), Andrej Kučerka (86.Martin Užík), Vojtech Tóth, Lukáš Pollák (62.Kristián Černák), Tomáš Majtán (C), Ivenzo Ricky Thurston Comvalius (71.Dominik Rohárik), Kelvin Spencer Pires, Paulo Junior dos Santos Gomes, Tomislav Knežević
Góly: 61.Tomáš Majtán,
ŽK: 22.Vojtech Tóth, 30. Kelvin Spencer Pires, 89.Kristián Černák

Úvod zápasu bol poznačený nepríjemným momentom. Už v 2. minúte po nešetrnom zákroku na Kochana videl červenú kartu domáci Pogač. „Kochi“ musel nútene striedať. Výhodu mohol okamžite využiť Zeleník, ale jeho gól rozhodca neuznal pre postavenie mimo hry. Napriek oslabeniu otvorili skóre stretnutia domáci. Center Angeloviča z veľkej diaľky pustil Goga prekvapivo za svoj chrbát. Hostia sa však otriasli a na bránu Vojtecha sa valil jeden útok za druhým. Vyrovnať sa podarilo v 18. minúte, keď si prihrávku aktívneho Comvaliusa vrazil do vlastnej brány Tesárik. V 27. minúte našiel Pollákov center hlavu Kneževića, ale ten vo vyloženej pozícii neprekonal domáceho brankára. V 44. minúte naklonili žltočierni misky váh na svoju stranu. Opäť im k tomu dopomohol domáci stopér Tesárik, ktorý si strelil druhý vlastný gól v zápase – 1:2. Pred polčasovým hvizdom zaujala ešte šanca Comvaliusa, ale jeho strela skončila nad brvnom domácej brány.

Druhý polčas začal veľkým náporom žltočiernych. Postupne sa do šancí dostávali Zeleník, Majtán a Comvalius, ale nepodarilo sa im dostať loptu do siete. Úsmevný moment prišiel v 52. minúte, keď si domáci Taiwo takmer opäť strelil vlastný gól. V 61. minúte vymyslel Knežević peknú prihrávku na Majtána, ktorý vsietil v prebiehajúcej sezóne už 11. gól – 1:3. Hostia sa dostali aj do ďalších šancí, zaujalo efektné zakončenie Lörincza. V 81. minúte predviedol pekný únik po pravej strane Tóth, naservíroval loptu Špakovi, ten však mieril tesne vedľa. V 89. minúte zápasu mohol Tomáš Majtán zvýšiť skóre z pokutového kopu, ale brankár Vojtech jeho úmysel vystihol. Skóre sa nám už nemenilo, a tak si žltočierni pripísali ďalšie tri body do tabuľky.

Celý zápas si môžete pozrieť na Futbalnete.
Rozpis zápasov
 tu.
Prejsť do archívu článkov.