Jakub Šulc: Byť kapitánom je pre mňa výzva!

Dvadsaťpäťročný Jakub Šulc sa od druhého kola jesennej časti stal kapitánom mužstva. S deviatimi strelenými gólmi sa radí medzi najlepších strelcov ligy.  V rozhovore, ktorý vám prinášame, Jakub opisuje svoje pocity z novej pozície v kádri a hodnotí účinkovanie klubu po polovici sezóny 2018/2019.

gz0d0109

Od druhého kola zastávaš v tíme post kapitána. Aké boli tvoje prvotné pocity?
V prvom momente som bol určite prekvapený, nečakal som to. Ale určite to bola pre mňa výzva a chcel som to zobrať zodpovedne.

Ako prijali túto zmenu chalani v kabíne?
Tak samozrejme zo začiatku si ma chalani doberali, ale postupne si zvykli a berú to ako normálnu vec. V mužstve v podstate patrím k najstarším.

Máš výbornú streleckú formu. Žiline si strelil hetrik. Komárnu ďalšie dva góly.
Zo strelených gólov mám samozrejme radosť, ale od toho tam som, aby som pomohol mužstvu. Často to boli góly, na ktoré som sa veľmi nenarobil a musím pochváliť chalanov ako mi to pripravili. Hoci som v Žiline strelil hetrik, mrzí ma, že sme zápas nezvládli výsledkovo. Ale všetko je tak ako má byť a ja dúfam, že tých gólov bude ešte viac ako doteraz.

Ktoré zápasy boli pre teba najnáročnejšie?
Pre mňa osobne boli najťažšie zápasy proti Žiline, Prešovu a Komárnu. Druhá liga má svoju úroveň, a preto si dovolím tvrdiť, že každý jeden zápas môžem označiť za náročný. 

V čom vidíš silu nášho tímu?
Predovšetkým v tom, že vieme čo chceme hrať. Sme silní na lopte, vo veľa zápasoch nám to pomáha. No a určite aj bojovnosť, ktorá nám v minulosti chýbala. Vieme sa pobiť o výsledok, čo je dôležité.

Ako by si zhodnotil jesennú časť?
Za seba musím priznať, že som očakával, že budeme mať za sebou vydarenejšiu časť. Odohrali sme zápasy, ktoré sme mali vzhľadom na kvalitu kádra zvládnuť. Musíme sa naučiť nepodceniť žiadnu situáciu v zápase, pretože často rozhoduje jeden gól. Ak budeme do budúcna zodpovední v každom momente, ako mužstvo sa posunieme opäť vyššie.