Jesennú časť sezóny sme ukončili víťazstvom

gz0d0235

Zverenci Miroslava Janteka odohrali posledné kolo jesennej časti, v ktorom na domácom trávniku privítali Slavoj Trebišov. V 17. kole odvetnej časti Žltočierni zdolali hostí 3:1. Autormi gólov sú Tomaš Šalata, kapitán Jakub Šulc a Jovan Pavlović.

FK Inter Bratislava : Slavoj Trebišov 3:1 (1:1)

FK Inter Bratislava: Goga – Štrba, Šalata, Tóth, Kochan, Labuda, Šulc (C), Gilian (46. Marie), Christina (59.Jacko), Baldovský (86. Pavlović), Issa
Slavoj Trebišov: Pella – Kražel, Celestine Lazarus, Kolbas (C), Lopez (81.Jovanović), Lorinčák (46.Vajs) , Špak, M. Kolesár, Lukáč (84.Starosta), Novák, Begala
Góly: 28. Šalata, 77. Šulc, 90. Pavlović – 22. Lorinčák
ŽK: 84. Šulc – 87.Starosta
Rozhodovali:
Richard Sedlár – Adam Jekkel, Matej Zemko
Počet divákov: 119

gz0d0115

Posledný ligový zápas v tomto roku sa začal v slušnom tempe. Žltočierni, verní svojmu štýlu, sa snažili kombinačnou hrou prekonávať obranu hostí, zatiaľ čo Trebišovčania sa spoliehali na rýchle protiútoky. V 12. minúte nebezpečne pohrozili prvýkrát, keď po rýchlej akcii skončila šanca hostí tesne vedľa ľavej tyče Gogu. V 22. minúte sa už mohli radovať, po chybe v domácej obrane prestrelil Gogu hosťujúci Lorinčák. V 26. minúte mohlo byť vyrovnané. Labudov priamy kop vyrazil hosťujúci brankár len do brvna, lopta sa odrazila k Šalatovi, ktorý ju poslal nad bránku Pellu. Neubehli ani 2 minúty a domáci stopér Šalata zamieril tentokrát presnejšie. V 28. minúte po rohovom kope vyskočil najvyššie a umiestnenou hlavičkou vyrovnal stav stretnutia na 1:1. Do polčasu sa už stav stretnutia nemenil.

Vstup do druhého polčasu patril domácim. Žltočierni sa od začiatku zahrýzli do súpera, výsledkom bola obrovská šanca Šulca, ktorý len tesne minul bránu hostí. O niečo neskôr to skúšal Marie z hranice šestnástky, ale trafil len do priestoru, kde stál Pella.  V 70. minúte si mohol gólovú hlavičku zopakovať Šalata, ale tentokrát bol brankár hostí proti. Interisti tlačili, nepúšťali súpera z vlastnej polovičky. Ďalšia Šulcova strela bola opäť nepresná. Nakoniec sa domáci predsa dočkali v 77.minúte – po rohovom kope Kochana sa hlavou trafil kapitán Jakub Šulc. Keď už sa zdalo, že zápas skončí týmto výsledkom, v nadstavenom čase predviedli peknú spoluprácu Pavlović s Jackom, pričom prvý menovaný odvážnym sklzom strelil tretí gól domácich. S výsledkom 3:1 sa domáci rozlúčili s jesennou časťou sezóny 2018/2019.