JURAJ ANČIC SA NA INTERI CÍTI AKO DOMA

img_0191

Príprava Interu Bratislava na futbalovú jar je v plnom prúde. V porovnaní s jeseňou nastalo v mužstve niekoľko personálnych zmien. A to nie len v hráčskom kádri, ale aj v realizačnom tíme. Na rozvoji hráčov sa od prvého januárového tréningu aktívne podieľa aj talentovaný tréner Juraj Ančic. Na žltočierne prostredie si zvykol veľmi rýchlo, v klube sa už po pár dňoch cíti ako doma.

Svoju prácu berie mimoriadne vážne. Je maximalista a absolútne nasadenie vyžaduje aj od svojich zverencov. “Pokiaľ chceme uspieť, všetci musíme pracovať na sto percent. Ja inak robiť ani neviem,” uviedol na úvod pevným hlasom ambiciózny kouč. Spolu s Miroslavom Jantekom je zodpovedný za športovú formu i výsledky Interu. A hoci je pri mužstve iba krátko, prvé poznatky o jeho sile už získal: “S mužstvom trénujem síce iba týždeň, ale za ten čas som sa s touto partiou zžil natoľko, že mám pocit, akoby som tu pracoval podstane dlhšie. Z doterajšej spolupráce mám výborný dojem,” skonštatoval tréner a o ambíciách žltočiernych doplnil: “Priznám sa, nie som typom trénera sústrediaceho sa výlučne iba na tabuľku. Spolu s kolegami sa budeme snažiť neustále zlepšovať herný prejav našich chlapcov. A keď sa budú zlepšovať oni, som presvedčený, že našou hrou sa budeme presadzovať a budeme stúpať aj v samotnej tabuľke. Mám takú zásadu, že čím častejšie máme loptu na kopačkách, o to väčšia je šanca, že dáme gól.”

img_0153

V minulosti patril Juraj medzi veľké futbalové talenty. Prešiel rukami renomovaných koučov akými boli Griga, Csaplár, Komanický, Jurkemik či Bílek. Jeho rozbiehajúcu sa trénerskú dráhu ale výraznejšie ovplyvnil niekto úplne iný. ”Keď som začínal v trenčianskej mládeži, veľmi pozorne som počúval názory Norberta Guľu. Jeho myšlienky a filozofia sa mi hneď zapáčili. Vzal som si z nich veľkú inšpiráciu. Veľmi sa mi páči aj práca jeho známejšieho brata  Adriána. Podľa mňa patrí medzi absolútnu slovenskú špičku,” vzdal kompliment súrodencom Guľovcom ich kolega. Ale kolegu má Juraj aj priamo v rodine. Jeho otec Peter má za sebou v tejto oblasti bohaté skúsenosti. ”Vo futbale toho zažil veľa. Keď sa spolu bavíme o našom zamestnaní, často mi hovorí, ako v ťažkých chvíľach dokázal zvládnuť kabínu. Vždy si v nej vedel urobiť poriadok. V tom bol fakt mimoriadne silný.”

Ako hráč Juraj nerozvinul svoj talent úplne naplno. Proti boli opakujúce sa zranenia, ktoré následne negatívne pôsobili aj na jeho psychiku. ”Vtedy som nepremýšľal adekvátne. Musel som sa naučiť zmeniť svoje mentálne nastavenie. Teraz sa mojim zverencom snažím aj na vlastnom príklade ukázať to, že aj negatívne veci sa dajú chápať oveľa priaznivejšie, ako na prvý pohľad vyzerajú,” zamýšľa sa bývalý reprezentant, ktorý okrem iného vynikal aj svojou obojnohosťou. “Som jednoznačne za to, že hráči musia zvládať prácu s loptou oboma nohami na vysokej úrovni. Podľa toho pripravujem aj jednotlivé cvičenia. Center, prihrávka, zakončenie. A to všetko v rýchlosti pravačkou aj ľavačkou,” nepripúšťa Ančic úľavy pre “jednonohých” futbalistov.

Mužstvo sa pod vedením Miroslava Janteka, Juraja Ančica, Daniela Bachledu a Štefanov Šogora i Kollára chystá na jarnú časť ročníka. Prvý majstrovský duel čaká našich chlapcov 9. marca v Liptovskom Mikuláši.

img_0314