Ľubomír Talda: Naši odchovanci sa stali pevnou súčasťou prvého tímu.

gz0d0335Futbalisti FK Inter Bratislava sa v polke marca vrátia do súťažného kolotoča. Pred samotným začiatkom jarnej časti sezóny 2019/2020 vám prinášame rozhovor s generálnym manažérom Ľubomírom Taldom.

V kádri sa počas zimnej prípravy objavili ďalší odchovanci dorasteneckého veku.
Už počas jesennej časti nastupovali naši odchovanci v súťažných zápasoch a stali sa pevnou súčasťou prvého tímu. Chceme v tom naďalej pokračovať aj v nasledujúcom období. Počas zimnej prípravy boli z dorastu vytiahnutí do procesu aj ďalší  mládežníci. Pre ich vývoj je konfrontácia so staršími hráčmi výborná.

S odstupom času stále vnímate striedavý štart s prvoligovým AS Trenčín za správny krok?
Po zostupe do tretej ligy to hodnotím ako správne rozhodnutie. Úplne sme zmenili zloženie kádra. Fortunaligisti z AS Trenčín nám pomohli k lepším výsledkom. Hrali za nás hráči ako Achraf el Mahdioui, Richard Križan, Steve Kapuadi, ktorí sú dnes pevnou súčasťou základnej zostavy v Trenčíne aj vďaka získanej praxi v Interi. Zároveň naši dorastenci majú príležitosť nastupovať v stretnutiach po boku prvoligových hráčov dvojnásobného majstra Slovenska, čo vnímame ako veľké pozitívum pre ich budúcu športovú kariéru.

Michal Pančík je trénerom mužov od novej sezóny. Ako by ste zhodnotili jeho doterajšie pôsobenie.
Tréner Pančík má skúsenosti s mladými hráčmi z minulého obdobia, kedy trénoval mládežnícke družstvá. Keďže náš tím tvoria prevažne mladí hráči, tak toto spojenie funguje. Veľmi dobre vie prepojiť hráčov Interu a hráčov z AS Trenčín, ktorí sa do kádra pripoja len na zápasoch. Myslím si, že realizačný tím funguje veľmi dobre.

Klub v sezóne 2018/2019 zostúpil do nižšej ligy. Vyhodnotili ste si možné dôvody tohto neúspechu?
Tých príčin bolo viac. Nemali sme dobre zložené mužstvo. Síce sme mali dobrých jednotlivcov, spolu nevytvorili tím, aký sme očakávali. S odstupom času si dovolím tvrdiť, že ani skladba realizačného tímu nenaplnila naše očakávania.  K tomu sa pridala športová smola. V mnohých zápasoch, v ktorých sme boli lepším mužstvom, sme nedokázali zvíťaziť. V konečnom dôsledku nám chýbali body na udržanie.

Aké má klub priority po športovej stránke v tejto sezóne?
Ciele sú jednoznačné. Chceme opäť postúpiť do druhej slovenskej ligy. Po prípadnom úspechu musíme vyriešiť, kde by sme presmerovali naše pôsobenie.  TC Stupava je kvalitnou infraštruktúrou, ale nevieme sa stotožniť s faktom, že Inter účinkuje mimo Bratislavu.  Okrem infraštruktúry je dôležité vykryť financovanie. Je potrebné už teraz myslieť na navýšenie rozpočtu, ktoré si druhá liga vyžaduje.

Zverenci Michala Pančíka majú pred začiatkom napĺňania hlavného športového cieľa na programe ešte dva prípravné zápasy. V sobotu 29. februára o 10:30 hod. privítajú v TC Stupava druholigový FC Petržalka. O týždeň neskôr 7.marca o 14:00 hod. nás čaká generálka na ligu opäť na domácom ihrisku proti štvrtému tímu TIPOS III. ligy Stred MFK Zvolen.

Rozhovor s trénerom Pančíkom pripravujeme…

Prejsť do archívu článkov.