Memoriál Juraja Halenára

V areáli FK Inter Bratislava sa bude spomínať na Juraja Halenára.  Druhý ročník futbalového memoriálu na počesť bývalého slovenského ligového kanoniera sa uskutoční v stredu 22. júla 2020. Zúčastnia sa na ňom slovenské kluby FK Inter Bratislava, ŠK Slovan Bratislava, FC Petržalka a Lokomotíva Trnava, v ktorých rodák z Trnavy hrával.

Juraj Halenár odštartoval svoju kariéru v trnavskej Lokomotíve. Prvý ligový gól zaznamenal v drese Interu Bratislava. Majstrovké tituly získal so Slovanom Bratislava a s Petržalkou. Obliekal aj dres národného tímu. Futbalista, ktorý strelil v najvyššej slovenskej súťaži rekordných 125 gólov, navždy odišiel v piatok 29. júna 2018 vo veku 35 rokov.

Na turnaji štartujú družstvá staršieho dorastu. O 10:00 si zmerajú sily FK Inter Bratislava a ŠK Slovan Bratislava na ihrisku Rapid – Prievoz. Zároveň sa proti sebe postavia FC Petržalka a Lokomotíva Trnava o 10:00 na ihrisku FK Inter Bratislava (Drieňová ulica) . Zápasy sa hrajú 2 x 40 minút. Duel o tretie miesto je na pláne o 14:30, finále o 16:00.

memorial-juraja-halenara