Michal Pančík: Zloženie kádra je jasný signál pre odchovancov. Majú v ňom miesto.

Zverenci Michala Pančíka vstúpia do druhej polovice súťažného ročníka 2019/2020 z druhého miesta. Zimná príprava sa blíži ku koncu. Už o 15 dní sa otvoria brány futbalových treťoligových štadiónov.

gz0d0639

Počas zimnej prípravy prešiel káder menšími zmenami. Tie zmeny neboli úplne malé. Až osem hráčov opustilo náš káder, aj keď dvaja z nich ,Kapuadi a Voitiuk, sa už počas jesennej časti nezúčastňovali nášho tréningového procesu a trénovali v Trenčíne,“  na úvod začal tréner prvého tímu Michal Pančík. Ako aj pred samotným štartom sezóny 2019/2020, tak aj počas zimného prestupového obdobia tréner vsadil najmä na vlastných odchovancoch. „Káder sme na začiatku prípravy doplnili šiestimi hráčmi z nášho dorastu. Traja z nich si výkonmi v tréningovom procese a tiež v prípravných zápasoch vybojovali miesto v kádri,“ pokračuje tréner a hneď dodáva: „Do prípravných zápasov zasahujú aj  hráči z Trenčína, ale zloženie nášho kádra je jasný signál pre chlapcov z našej mládeže, že sme klub kde odchovanci určite dostanú šancu.“

Tím odohral zatiaľ 5 prípravných zápasov. „Tri výhry a dve prehry vzhľadom ku kvalite súperov by nebola až tak zlá bilancia, nebyť minulotýždňovej katastrofálnej prehry v Líšni,“ povedal Pančík.  V prvom dueli sa žltočierni stretli s treťoligovým tímom MŠK Považská Bystrica, ktorému podľahli 1:0. Následne Interisti v domácom prostredí porazili postupne OFK Malženice 3:0, TJ Sokol Lanžhot 4:1, 1.SC Znojmo FK 4:2. „Prvé štyri zápasy spĺňali z našej strany nielen z výsledkového hľadiska, ale aj herného veľmi slušné parametre,“ zhodnotil tréner. V poslednom prípravnom stretnutí dostali Interisti doslova výprask. Vycestovali v ňom na ihrisko súpera do Brna. O samotnom stretnutí Pančík skonštatoval:  „Bohužiaľ v Brne prišiel z našej strany totálny výbuch, a je len na nás či v nasledujúcich zápasoch dokážeme, že to bol len výnimočný skrat.“ Žltočiernych čaká v sobotu 29. februára duel  s druholigistom FC Petržalka. Hlavný kouč verí, že v tomto zápase podajú kvalitný výkon, ktorý bude náplasťou na brniansku prehru.

Generálka na  ligu nás čaká v sobotu 7. marca na domácom ihrisku proti štvrtému tímu TIPOS III. ligy Stred MFK Zvolen.  Štart jarnej časti aktuálneho súťažného ročníka je na programe 14. marca. V prvých dvoch kolách privítame súperov na domácej pôde. „Naše ciele v jarnej časti sezóny sú tie najvyššie. Urobíme všetko preto, aby sme súťaž vyhrali a vybojovali si postup do 2. ligy. Či sa nám to podarí, ukážu najbližšie mesiace“, na záver prezradil ciele do jarnej časti šéf realizačného tímu.

AKTUÁLNY KÁDER
Káder:
Daniel Goga, Štefan Kollár, Oliver Mana, Tomáš Majtán, Patrik Kochan, Vojtech Tóth, Patrik Špak, Richard Hrebačka,  Kristián Černák, Patrik Lőrincz, Samuel Baláž, Lukáš Pollák, Richard Mánik, Alan Dolan, Róbert Trnka, Dávid Duduc, Dávid Mrva, Matúš Antošík,
Príchody: Andrej Kučerka (U19), Patrik Sládeček (U19), Adam Karabin (U19), Andrej Majtán (U19), Richard Pazmány (U19), Udvorka Peter (U19)
Odchody:
 Patrik Majcher, Wail Doufikar, Nuno Lopes,  Steve  NKanu Kapuadi, Oliver Kováč, Ondrej Zeleník, Marek Sabo, Olexandr Voitiuk

VÝSLEDKY ZIMNEJ PRÍPRAVY 2019/2020

Deň Čas Zápas Výsledok
25.01.2020 11:00 MŠK Považská Bystrica : FK Inter Bratislava  1:0
01.02.2020 10:30 FK Inter Bratislava : OFK Malženice  3:0
08.02.2020 10:30 FK Inter Bratislava : TJ Sokol Lanžhot  4:1
15.02.2020 12:00  FK Inter Bratislava : 1. SC Znojmo FK   4:2
22.02.2020 10:00 Brno Líšeň : FK Inter Bratislava 0:9
29.02.2020 10:30 FK Inter Bratislava : FC Petržalka
07.03.2020 14:00 FK Inter Bratislava : MFK Zvolen

Prejsť do archívu článkov.