Miroslav Jantek: “Chlieb sa lámal za stavu 2:2”

 43592937_10156894683266654_8285097789222813696_o
Zdroj foto: MŠK Žilina

V Žiline bolo na programe stretnutie 12. kola II. ligy SFZ, v ktorom domáce Béčko privítalo FK Inter Bratislava. Duel sľuboval ofenzívne predstavenie z oboch strán, nakoľko oba tímy vyznávajú útočnú hernú filozofiu. Očakávania sa do bodky naplnili, keď v zápase padlo 7 gólov.  Hosťom nestačil hetrik kapitána Šulca  na víťazstvo. Domácim podľahli 4:3.

Úvod zápasu vyšiel lepšie domácim, ktorí si po góloch Rusňáka a Tomiča vytvorili dvojgólový náskok a zdalo sa, že prvý polčas pohodlne zvládnu. Žltočierni však dokázali odpovedať ešte do prestávky dvomi zásahmi kanoniera Šulca a do kabín sa išlo za nerozhodného stavu.“Nastupovali sme s nelichotivou sériou dvoch prehratých zápasov, museli sme si to zanalyzovať. Vedeli sme o spôsobe hry Interu, no chceli sme sa prezentovať našimi zbraňami, byť dominantní a držať loptu. Dali sme rýchle dva góly, ale súper mal potom silnú 20-minútovku, kedy bol lepší a vyrovnal. Museli sme hráčov nabádať k väčšej aktivite a našim veciam,“ povedal na margo úvodného dejstva domáci tréner Norbert Guľa.

 Po prestávke útočné predstavenie pokračovalo, šance strhnúť vedenie na svoju stranu mali oba celky. Zlomový moment nastal v 70. minúte, keď Šulc v jasnej pozícií nevyužil svoju veľkú príležitosť a z následnej akcie sa po štandardnej situácií radovali domáci, ktorý o pár sekúnd pridali aj ďalší gól. „Chlieb sa lámal za stavu 2:2, kedy sme mali jasnú príležitosť ísť do vedenia. Bohužiaľ sme ju nevyužili a z následnej štandartky Žilina skórovala. Je škoda, že v zápase dvoch vyrovnaných tímov, ktorí produkujú rovnaký ofenzívny futbal, prehráme gólmi zo štandardných situácií,“ zhodnotil najdôležitejší úsek zápasu Jantek.

V úplnom závere dostal Inter výhodu pokutového kopu, z ktorého zavŕšil svoj hetrik kapitán Jakub Šulc, napriek tomu však hostia odchádzajú zo Žiliny bez bodového zápisu. „Začali sme vlažne, Žilinčania nás v úvode prehrávali, ale postupne sme sa dostali do zápasu a ukázali, že vieme hrať futbal. Mrzí ma, že som nevyužil veľkú šancu za stavu 2:2, pretože to mohol byť úplne iný zápas. Musíme sa z dnešného duelu poučiť a ísť ďalej,“ povedal po zápase autor troch gólov Jakub Šulc.