Miroslav Jantek: Dostali sme sa do neľahkej situácie

INTER BRATISLAVA – MFK DUBNICA NAD VÁHOM 1:2 (0:1)
Góly: 90+1. Labuda – 33. Jakúbek, 90. Mikuš (11m)
ŽK:   88. Labuda – 45. Čurik, 56. Václav, 66. Mikuš, 83. Krela, 86. Vujošević
RozhodovaliMaroš Libiak – Peter Čajka, Michal Budáč
Divákov: 311
Zostava Inter: Hrdlička – Šalata (C), Tóth, Kochan, Fedor, Quintón Christina, Bilić (80. Labuda), Takács (55. Clément Marie), Adekunle Issa, Ekangamene (62. Jacko), Pavlović
Zostava DubnicaDigaňa – Buček (58. Vaculík), Švec, Beňo, Vujošević, Mikuš, Štefánek, Pleva, Jakúbek (C), Čurik (62. Krela), Václav

Dubničania prišli do Stupavy s jasným zámerom. Spoliehali sa na pevnú obranu z ktorej mali v pláne vyrážať do kontier. Interisti mali počas celého stretnutia územnú prevahu, boli však neefektívni. Po štvrťhodine zápasu vnikol Issa dravo do šestnástky hostí, posunul loptu na Kochana, jeho pokus ale brankár Digaňa vytlačil na roh. Vzápätí smeroval do šestnástky center, ktorý aktívny Issa hlavou medzi žrde neumiestnil. V 26 minúte rozohral Kochan štandardnú situáciu, defenzíva Dubnice ale nebezpečenstvo odvrátila. Po polhodine hry dali o sebe vedieť aj chlapci z Považia. Po strate lopty domácich vystrelil Čurik, jeho strelu síce Hrdlička ešte vyrazil ale na následnú dorážku Jakúbka už nedosiahol. V závere polčasu vnikol do pokutového územia Issa, v obklopení troch brániacich hráčov ale zakončiť nestihol. Inter tak po polčase prehrával 0:1.

Po hodine hry sa oprel do lopty Kochan, jeho zdravú strelu z 25 metrov Digaňa vytlačil na roh. O niekoľko desiatok sekúnd neskôr to skúšal Clément Marie, jeho pokus ale hosťujúca defenzíva zblokovala. V 66. minúte rozohral ďalšiu štandardku Kochan, Šaláta jeho center hlavou do priestoru brány neumiestnil. Šťastenu pokúšal aj ďalší striedajúci hráč Jacko a hoci sa uvoľnil cez viacerých obrancov Dubnice, jeho koncovka bola nedôrazná. V 78. minúte pálil z uhla Clément Marie, Štefánek odvrátil loptu na roh. Interisti čoraz viac otvárali hru a tlačili sa dopredu, čím sa otváral priestor pre brejkuchtivých hostí. V 82. sa dostali do prečíslenia, Mikušovu strelu Hrdlička vytesnil na roh. V závere stretnutia padli ešte dva góly. Po strete Šalátu s Vaculíkom kopali hostia jedenástku a tú bez väčších problémov premenil Mikuš. Nuž a bodku za nevydareným zápasom dal Labuda, ktorý aspoň kozmeticky upravil výsledok. Inter prehral 1:2 a zo štyroch jarných kôl získal iba jediný bod.

Miroslav Jantek: „Dostali sme sa do neľahkej situácie. Bol to zápas o trpezlivosti. Chceli sme ísť do vedenia, to sa nám žiaľ nepodarilo. Naopak, prvý gól dal súper. Tomuto zásahu predchádzal, z môjho pohľadu, nedovolený zákrok na nášho hráča. Žiaľ, na jar sa nám niečo podobné stalo už tretíkrát. Neostáva nám nič iné, iba ďalej tvrdo robiť a pokúšať šťastenu, aby sa konečne otočila na našu stranu. Musíme tomu veriť. V zápase boli z našej strany dobré  fázy, ale chýba nám tá správna šťava. Celý zápas si musíme podrobne zanalyzovať a dať sa všetci dokopy.“