inter_skalica

Miroslav Jantek: Podali sme výkon, s ktorým sme si nezaslúžili prehrať

Inter v rámci 9.kola privítal na domácej pôde Skalicu. O výsledku rozhodol moment z 57. minúty, keď  sa  o jediný gól zápasu postaral Dolný a zabezpečil hosťom najtesnejšie víťazstvo.

FK Inter Bratislava 0:1 MFK Skalica

FK INTER BRATISLAVA: Morgos, A. Štrba, Šalata, Tóth, Gilian, Fedor (C) (39.Svečula), Baldovský, Olatunji, Issa, Christina, Clément Marie (74. Kochan)
MFK SKALICA: Junas – Švrček, Milota, Szöcs, Abrahám – Hlavatovič (C), Nagy – Dolný (79. Hollý), Haša (90. Jamrich), Pospíšil – Jakubek (70. Mášik)
Góly: 56. Dolný
Žlté karty: 6. Christina, 20. Olatunji, 62. Baldovský – 35. Abrahám, 87. Junas, 85. Abrahám (ČK)
Rozhodovali : Martin Dohál – Peter Chládek, Matej Barenčík
Počet divákov: 385

Interisti so snahou nadviazať na predošlé vydarené výkony vstúpili aj do zápasu so Skalicou aktívne. Prvá veľká príležitosť prišla v 11. minúte, keď Skaličania stratili loptu pri rozohrávke a Baldovský strelou k ľavej žrdi vystrašil Junasa. O päť minút neskôr Inter zahrával rohový kop a Štrba sa dostal do zakončenia hlavou z dobrej pozície, lopta však smerovala nad bránu.  Inter mal aj naďalej viac z hry, naopak Skaličania s vizitkou najofenzívnejšieho tímu súťaže sa dopredu dostávali len sporadicky. V 24. minúte získala Skalica prvú štandardnú situáciu z dobrej vzdialenosti. Záhoráci z nej vyťažili prvé zakončenie na bránu, no Morgosovi v tomto prípade pomohla pravá žrď. Inter sa mohol radovať  dve minúty neskôr, keď Baldovského center našiel v ideálnom priestore hlavu Olatunjiho, ten však v jasnej príležitosti mieril vedľa brány. V závere polčasu sa Skalica dostala k rýchlej kontre, ale pre Morgosa to neznamenalo vážnejšie nebezpečenstvo.

V druhom dejstve „žltočierni“ pokračovali v aktívnej hre a už po pár minútach mal na kopačke gól Olatunji. Pri rohovom kope si ho skalická obrana dostatočne nevšímala, ale strelu z bezprostrednej blízkosti namieril len do Junasa. Domácich mohli mrzieť viaceré nevyužité príležitosti a aj napriek tomu, že Skalicu do vážnejšej šance dovtedy nepustili, boli to práve hostia, ktorí strelili prvý gól. V 56. minúte prepadol nenápadný center až na zadnú žrď, kde bol pripravený Jozef Dolný a umiestnil loptu za chrbát Morgosa- 0:1. Vyrovnať mohol v 73. minúte Baldovský, ale jeho strela skončila len na jednom z hosťujúcich obrancov. Skaličania bránili najtesnejší rozdiel všetkými spôsobmi, z čoho pramenila aj druhá žltá a následne červená karta pre Abraháma. V samotnom závere boli „žltočierni“ blízko k zaslúženému vyrovnaniu, ale pri Quintónovom centri chýbali Baldovskému centimetre.  „ Myslím si, že sme k zápasu pristúpili koncentrovane a Skalicu sme nepustili do väčšej ofenzívy. Mrzia nás nevyužité príležitosti, hlavne v prvom polčase sme mali viaceré dobré šance. V závere sme siahali na remízu, mali sme tam príležitosti, ale bohužiaľ sa nám nepodarilo skórovať,“ vyjadril sa po stretnutí Mário Baldovský.

Jozef Dojčan- tréner Skalice: „ Vedeli sme, že Inter sa v posledných kolách herne aj výsledkovo pozdvihol, majú káder s viacerými dobrými individualitami a neočakávali sme ľahký zápas. Chceli sme hrať dôsledne vzadu a byť nebezpeční v protiútokoch, čo sa nám aj darilo a po jednom z nich sme strelili jediný gól zápasu.“

Miroslav Jantek – tréner Interu: „ S konečným výsledkom nie sme spokojní. Nastúpili sme doteraz proti najsilnejšiemu súperovi a podali sme  výkon, s ktorým sme si nezaslúžili prehrať. Boli sme menej dôslední v jednej situácií, ktorá znamenala gól, na druhej strane musíme premieňať šance, aké sme si dnes vytvorili, ak chceme pomýšľať na víťazstvo. Chlapci siahli na dno svojich síl a o to viac nás mrzí, že sme vyšli bodov naprázdno,“.