Na trávniku ŠK Tomášov sme získali len jeden bod

Zverenci Michala Pančíka nastúpili v 14.kole TIPOS III. ligy Bratislava proti ŠK Tomášov. Po prvom polčase sme odchádzali do šatne s jednogólovým mankom. Domáci Tomášov si naklonil tri body na svoju stranu po premenenom pokutovom kope Kusalíka z 29. minúty. V druhej časti zápasu sme vyrovanali zásluhou trenčianskeho legionára Comvaliusa na 1:1. Od 61. minúty sa stav stretnutia už nemenil, a tak si oba tímy pripísali do tabuľky jeden bod.

gz0d0026

ŠK Tomášov : FK Inter Bratislava 1:1 (1:0)

Zostava ŠK Tomášov: Brauneis, Kálmán, Zentko, Walla, Baďura (C), Vizváry, Bončo (22.Novotný – 84. Marhula), Kocsis, Šándor, Múčka, Kusalík
Góly: 29. Kusalík pk
ŽK:  81.Šándor, 90. Vizváry

Zostava FK Inter Bratislava: Goga, Lörincz, Doufikar (56.Dolán), Tóth (79.Antošík), Kochan (46.Pollák), Majtán (C), Špak, Kadák (77.Lopes), Petráš, Lamine, Comvalius (84.Majcher)
Góly: 61. Comvalius
ŽK: 12.Lörincz, 72. Kadák, 87. Dolán

Rozhodovali:  Hegedüs – Krčová, Srna
Počet divákov: 120

V 14. kole sme vycestovali na ihrisko ŠK Tomášov. Náš súper v doterajšom priebehu sezóny ešte nevyhral a nachádzal sa na spodných priečkach tabuľky. Aj preto sme boli považovaní za favorita tohto duelu. Úvod zápasu patril žltočiernym, avšak obrana domácich dokázala odvrátiť každé nebezpečenstvo. Najväčšiu šancu na skórovanie mal Comvalius, ale jeho strelu zvnútra pokutového územia brankár domácich zneškodnil. Následne sa hra vyrovnala. V 29.min. prišiel kontroverzný výrok rozhodcov stretnutia. Útočník hostí po súboji spadol v pokutovom území. Hlavný rozhodca, ktorý mal priamy výhľad na situáciu, posúdil tento zákrok ako čistý a v hre sa pokračovalo. Avšak postranný rozhodca zo vzdialenosti cca 30 metrov vehementne signalizoval porušenie pravidiel, načo sa hlavný rozhodca nechal presvedčiť a odpískal pokutový kop. K lopte sa postavil domáci Kusalík, ktorý vsietil prvý gól stretnutia 1:0.

Druhý polčas žltočierni vybehli s úmyslom zvrátiť  stav zápasu. Zatlačili domácich na vlastnú polovicu. V 61.min. sme sa dočkali vyrovnania. Po Laminovom presnom pase sa k zakončeniu dostal Comvalius, ktorý sa krátkou kľučkou uvoľnil a prestrelil domáceho Brauneisa – 1:1. Aj naďalej bola lopta na našich kopačkách, avšak proti zhustenej obrane sme sa už nevedeli dostať do vážnejšej šance. Stav zápasu sa teda už nezmenil. Po záverečnom hvizde odchádzali spokojnejší hráči domáceho ŠK Tomášov.

DOHRÁVKA 11. KOLA TIPOS III. LIGY BRATISLAVA FK INTER a ŠK BERNOLÁKOVO JE NA PROGRAME V STREDU 6. NOVEMBRA o 17:00 hod v TC STUPAVA. POSLEDNÝ ZÁPAS JESENNEJ ČASTI ODOHRÁME V SOBOTU 9. NOVEMBRA o 13:30 hod PROTI TÍMU FK SLOVAN MOST PRI BRATISLAVE v TC STUPAVA.