Nábor chlapcov a dievčat do FK Inter Bratislava už čoskoro

Futbalový klub Inter Bratislava organizuje, tak ako každý rok, nábor a dodatočný výber chlapcov a dievčat do prípraviek klubu. Nábor je pripravený na štvrtok 2. mája 2019 . Uskutoční sa od 17.00 h na futbalovom ihrisku Drieňová 11/A.  Nábor je určený pre ročníky 2013 a mladších. Dodatočný výber sa týka ročníkov narodenia 2009, 2010, 2011 a 2012.

fk-inter-bratislava-25

Klub FK Inter Bratislava bol založený aj za účelom podpory detí a mládeže v oblasti športu a zdravého životného štýlu. V klube sa momentálne združuje viac ako 300 detí a mládežníkov. Najmladším výberom sú prípravkári v kategórii U5, na vrchole mládežníckej pyramídy je starší dorast do 19 rokov. Od septembra 2017 sa klub zameral na rozvoj dievčenského futbalu. V sezóne 2017/2018 boli založené dievčenské kategórie WU11 a WU15.
“Nábory chlapcov a dievčat organizujeme pravidelne každý rok. Minulý rok sme mali okrem bežného náboru aj prvý nábor určený  výhradne pre dievčatá.  Na oba prišlo veľa šikovných detí,” teší záujem detí športového manažéra mládeže Štefana Šogora. Žltočierne farby tak lákajú nielen veľkých ale aj malých. Tradičný klub sa snaží poskytnúť mládežníkom čo najlepší servis. Aj ten tréningový. „Hlavný mládežnícky stan máme samozrejme v našom komplexe na Drieňovej ulici. Ale využívame aj umelé plochy na Mladej Garde a v areáli FTVŠ. K dispozícii máme aj telocvične. Tie sú v chladných klimatických podmienkach určené pre našich najmladších,“ ponúkol pohľad na tréningovú infraštruktúru šéf fk-inter-bratislava-6mládežníckych výberov. Futbal je hra plná emócií a túžby vyhrávať. Najlepšie v každom kole a aspoň o tri góly. Lenže pri mládežníckych výberoch toto pravidlo neplatí vždy na sto percent. “Pri práci s mládežou je pre nás najdôležitejšie vychovať čo najširšiu základňu odchovancov pre Á-čko. Ak sa nám podarí vyprodukovať takýchto futbalistov, prípadne hráčov, ktorí to dotiahnu ešte vyššie, bude to signál, že odvádzame perfektný džob,“ vysvetlil Šogor priority mládežníckeho programu bratislavského Interu.

Dorastenecké družstvá pôsobia v II. lige. Žiacke kategórie U15, U14, U13 a U12 účinkujú v I. lige. Najmladšie ročníky, prípravky U11, U10, U9 a U8 hrajú najvyššie regionálne súťaže riadené SFZ. Všetky kategórie, už od U7 sa zúčastňujú turnajov, či už v slovenskom alebo v zahraničnom prostredí. Klub organizuje každý rok sériu halových turnajov Inter Cup a medzinárodný turnaj Champions trophy pre kategórie U12, U11 a U10. Mladší žiaci absolvovali už druhý ročník sústredenia v Turecku. 

Dátum: 2.5.2019
Miesto: Futbalové ihrisko Drieňová 11/A
Registrácia: 16:45 h.
Začiatok: 17:00 h.
Parkovanie: povolené na chodníku pred areálom 
Kontakt: šéftréner prípraviek Dominik Ivanko, dominik.ivanko@fkinterbratislava.sk, 0948 875 304

Prejsť na archív článkov