Napriek mladému veku naša defenzívna stálica – Vojtech Tóth

Počas svojej kariéry pôsobil tento 23-ročný krajný obranca výlučne v bratislavských kluboch. Cez Slovan a Petržalku sa dostal k nám do Interu, kde pôsobí už štvrtú sezónu.

gz0d0053

Charakteristická vlastnosť pre Vojta je poctivá práca v defenzíve, ktorá ho zdobí počas celej doterajšej sezóny. Ku koncu jesene mal síce problémy so zranením, no na jar sa dal dokopy a teraz je súčasťou základnej zostavy, ktorá je neporazená už 8 zápasov v rade.

V Interi pôsobíš už niekoľko sezón… aký vzťah si za tie roky ku klubu vytvoril?

Hrával som tu aj v mládežníckych kategóriách a už vtedy mi ako klub prišiel Inter sympatický. Momentálne tu hrám už štvrtý rok a k Interu ako klubu a aj k ľuďom okolo som si vybudoval pozitívny vzťah.

Sezóna je pomaly na konci, ako ju v krátkosti hodnotíš?

Jesenná časť súťaže nám úplne nevyšla. Poprehravali sme zápasy, ktoré sme prehrať nemuseli, a v ktorých sme boli lepším mužstvom. Na jar sme začali hrať zodpovednejšie a viac sme sa zomkli ako tím. Podarilo sa nám získať veľa dôležitých bodov a momentálne držíme sériu 8 zápasov bez prehry. Ak by sme na jeseň hrali ako teraz na jar dovolím si tvrdiť, že by sme boli v prvej štvorke.

gz0d0139

Keby si mal tú možnosť, že si môžeš k sebe do obrany vybrať troch kolegov, ktorí by to boli?

Mal som to šťastie, že som mohol hrať popri hráčoch ako Kraťo, Pico alebo aj Peťo Majerník, ktorí majú kopu štartov na najvyššej úrovni. Ale ak by som si mal vybrať zo svetového futbalu asi by to bol Marcelo, Ramos a Hummels.

Kam by si to chcel vo futbale dotiahnuť a aký je tvoj najväčší futbalový sen?

Určite sa živiť futbalom či už tu na Slovensku alebo aj v zahraničí. Či už sa mi to podarí alebo nie je vec druhá. Mojím snom by bolo hrať za FC Liverpool na vypredanom Anfielde.

Ktorý klub je pre teba najobľúbenejší a prečo?

Od malička som fandil trom klubom a to AC Miláno, FC Barcelona a FC Liverpool. Asi najobľúbenejší z nich je práve Liverpool. Ani sám neviem prečo. Vždy sa mi páčil ich útočný štýl hry, fanúšikovia, hráči ktorí za klub hrávali. Každý zápas Liverpoolu, ktorý som kedy videl bol pre mňa zaujímavý.

Autor: Matej Kraus Foto: Anton Martinec